Genel

Kaçak çay içenler DİKKAT ! Sağlığa zararları nelerdir ?


Kaçak çay içenler DİKKAT ! Sağlığa zararları nelerdir ?: Ülkemiz Türkiye, çay yetiştiriciliği ve üretimi bakımından Dünya üzerinde en fazla pazara sahip olan ülkelerin başında gelmekteyiz. Dünyanın en kaliteli çayları denilebilecek kadar çok  sağlıklı ve lezzetli çaylarıdır. Ayrıcalıkla Çay bizim ülkemizde karadenizde , en iyi şartlarda insan sağlığına olumsuz etki edebilecek sağlayacak hiç bir duruma maruz bırakılmadan üretilir. Özellikle, ülkemizin Güney Doğu komşularımız olan, Suriye, Irak, İran gibi ülkelerin üzerinden, çoğu zamanlar eşek sırtında sınırlarımız içerisine kaçak olarak kaçak çaylar sokulmaktadır.

Kaçak çay içenler DİKKAT ! Zararları nelerdir ?

Son derece sağlık açısından güvenli  olmayan bu sağlıksız çaylar, İran tarafından, Hazar Denizi kıyılarında yetiştirilip üretilmektedir. Hazar denizi kıyıları çok nemli elverişsiz oldukları için, böceklenmelerde çok fazla olur. Bu yüzdendirki üretilen bu çaylar çok aşırı kimyasal böcek ilacına maruz kalmaktadırlar.  Ne yazıztırki, Güney Doğu halkının yarısından çoğu son derece sağlıksız ortamlarda üretilen bu kaçak çayları kullanmaktadırlar.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Bütün sağlık kurallarını ihlal ederek üretilen bu kaçak çayların insan sağlığında çok aşırı zararları vardır. Özellikle kaçak olarak piyasaya sürüldükleri için, hiç bir sağlık denetiminden geçirilmemektedir. Her hangi bir yasal işlem uygulanmadığından dolayı vergi dahilinde değildirler. Bu yüzden, ülke ekonomisine çok aşırı ciddi zarar vermektedirler.

Kaçak çayın insan sağlığına olan zararlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Genelde kaçak çayların hepsinde, haşere böcek zehri olan ”pestisit maddesi” vardır. Bu zehirli ilaçta kanserojen bir maddedir. Kaçak çayların içinde bol miktarda bulunurlar. Bu maddeler insan sağlığına gerçekten çok fazla zararlıdır. Bir çok hastalığa davetiye çıkartmaktadır ve başlamasına veya ilerlemesine neden olurlar.
  • Kaçak çayların, başta reflü olmak üzere bir çok mide hastalıklarına neden olurlar.
  • Çok aşırı kaçak çay tüketimi ilerleyen zamanlarda Demir eksikliğine bağlı olaraktan kansızlığı artırmaktadır.
  • Türk çaylarına göre çok daha uyaran maddeler içerdiklerinden dolayı uyku bozukluklarına neden olmaktadırlar.
  • Birçoğu suni boyar maddelerle renklendirildiği için, kaçak çayı tüketen kişilerin diğer insanlara göre, kansere yakalanma riskleri daha çok fazladır.

Kaçak çay içenler DİKKAT

İçerisindeki kimyasal zehir maddeleri ve katkı maddeleri yüzünden kansere yol açıyor.. Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu’nun Meclis’e gönderdiği Çaykur raporunda, kaçak çaylardaki katkı maddelerinin kansere yol açtığı konusunda vatandaşların uyarılması istendi.. Başbakanlık

Özellikle çaylara katılan kimyasallar çocuklarımız üzerinde daha çok etkilidir, çocuklarımızı bu zararlı unsurlardan daha çok korumamız gerekiyor. Çayı batıdakiler çocuklarına asla içirmezler. Özellikle kaçak çaylar adı üzerinde kontrolsüz giren bu çaylar nerede paketleniyor, içine ne konuluyor? Bunları hiç kimse bilmiyor. Sadece çaylarda değil tüm yediğimiz bütün gıda maddelerinde özellikle ülkemizde üretilen bilinen isimlerin markaların, ürünlerini tercih edelim bu zararlı şeylerden kendimizi sevdiklerimizi ve ailemizi korumuş olalım.

Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın