Genel

Kadınlar İçin Saldırıdan Kurtulma Teknikleri

Savunma Teknikleri

Kendinizi Saldırganlardan Korumak İçin Pratik Yöntemler:

Bu yazımızda, Saldırıdan Kurtulma Teknikleri ile ilgili bazı pratik bilgiler vereceğiz. Bir saldırıda karşılaşabileceğiniz fiziksel şiddeti engellemek için pek çok seçenek sunulmuştur. Koşullar ne olursa olsun her durumda önceliğiniz şiddeti önceden engellemek olmalıdır.

Saldırıdan Kurtulma Teknikleri

  • Bir kavgaya tutuşmak her zaman son seçenektir. Eğer dövüşmek zorunda kalırsanız bunu hileli bir şekilde yapmanız gerekecektir. Amacınız bir an bile olsa sizi bırakmasını sağlayacak ve doğru hedeflere saldırmanız sonucu onun canını gerçekten yakmaktır. İşte o an kaçmanız gerekir. Asla arkanıza bakmayın ve bir kez daha vurmak için zaman kaybetmeyin. Çoğu kadın dövüşmeye alışkın değildir.

Savunma-Teknikleri

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

“Biz dövüşmeyi erkekler gibi sokaklarda ya da barlarda öğrenmedik”

Üstelik, başka birine fiziksel olarak zarar vermenin düşüncesi bile çoğu kadını rahatsız eder. Birçok kadının saldırıya uğradığında pasif davranmasının belki de en büyük nedeni budur. Eğer kendimizi korumamız gerekiyorsa, şiddete karşı tutumumuzu şimdi gözden geçirmeliyiz. Bazen bir kurbanı saldırıdan sadece bu kurtarabilir.

  • Eğer saldırgana zarar vermekten çekinirseniz, üstünlük onda olacaktır. Tabanca, bıçak ya da diğer silahları taşımak yasal değildir, cebinizde taşıdığınız keskin dişli bir metal tarak bile mahkeme de aleyhinize kullanılabilir. Bununla birlikte, saldırı anında kullanılmak üzere yasal engel oluşturmadan taşıyabileceğiniz birçok ‘silah’ vardır. Bir demet anahtar, şemsiye ya da baston’ tiz sesler çıkartan bir alarm gibi araçların tümü bir saldırganı etkisiz hale getirmek için kullanılabilir ve size kaçmanız için zaman kazandırır.

Saldırıdan Kurtulma Teknikleri

  • Göstereceğimiz bazı taktikler silahsız bir saldırgana karşı kullanılabilir. Eğer bir bıçak ya da silah taşıyorsa yapabileceğiniz çok az şey vardır. Onunla dövüşmeye kalkışmak ise oldukça tehlikeli olacaktır.
  • Uygulayabileceğiniz en iyi yol onunla konuşmak ve taleplerini yerine getirmeyi kabullenmiş gibi davranmaktır. Silahını aşağıya indirdiği dakika ona vurun, zarar verin ve kaçın (mümkünse silahıyla birlikte!).Fiziksel güç kullanmak en son seçiminiz olmalıdır, öncelikle bağırıp kaçmayı deneyin ve kesinlikle zorda kalmadıkça kavgaya karışmayın.
  • Bir kavga sırasında saldırganınızla başa çıkabilmek için ondan daha güçlü olmanız gerekmiyor. Hileli bir dövüşle bir an önce kaçabilmeye hazırlıklı olmalısınız. Buradaki amaç saldırganın sizi bırakması için onun canını olabildiğince yakmaktır. Bu can yakma teknikleri aşağıda resimlerde de görüldüğü üzere oldukça basittir.

 Arkadan Gelen Bir Saldırıdan Kurtulma Teknikleri ve Yöntemleri:

Saldırıdan Kurtulma Teknikleri

  • Güç kullanmak, ancak erkek size arkadan saldırdığı zaman tek seçeneğiniz olabilir. Eğer böyle bir durumda az da olsa hazırlıklıysanız ona farklı şekillerde zarar verebilirsiniz.

Saldırıdan Kurtulma Teknikleri

  • Kafanızı hızla geri atarak saldırganın burnuna sert bir darbe indirebilir, elini ısırabilir, ayakkabınızın topuğuyla ayağının ortasına var gücünüzle basabilir, dizini tekmeleyebilir, dirseğinizi karnına geçirebilir, parmaklarını yakalayıp kırılana dek kıvırabilirsiniz.

Saldırıdan Kurtulma Teknikleri

 

Daha fazlası için Facebook Fan sayfamızı takip edin…

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın