Teknoloji

Kar çorabı nedir ? – Araç lastik zinciri yerine ne kullanabilirim

Kar çorabı

Başlık biraz değişik oldu sanırım detaylı bir şekilde açıklayacağım. Araçlar için kar çorabı nedir ?, zincir yerine kar çorabı kullansak işe yarar mı ?, hızlı söküp takılır mı ? gibi soruların hepsine cevap vereceğim. Kış ayları yaklaşırken zincir takmanın zorluğunu yaşamadan, yada kar lastiği alıp ciddi paralar ödemeden bu yeni teknoloji ürünü ile kâr elde edebilirsiniz.

Kar çorabı nedir ?

İsviçre, Almanya, Kanada, ABD gibi ülkelerde zincirlerin asfalta zarar vermesi nedeni ile yasak duruma geldiğinde ortaya çıkan bir teknoloji. Lastik zincirinden kat ve kat daha da kolay takılabilen bu ürün nano malzemeden üretilmiş bir tür çorap diyebiliriz. Bu çorabı aracın lastiğine geçirmek ortalama 2 dakikanızı alır ve kar üzerinde mükemmel bir yol tutuşu sağlar. Kar çorapları normal zincirler gibi paslanmayacağı için yıkayıp tekrar kullanma şansınız da var.

Kar çorabı nedir ?

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Zincir yerine neden kar çorabı kullanayım ?

Zincirler 1 defa kullanıldıktan sonra iyi muhafaza ve kurutma yapılmazsa paslanır ve zamanla kırılır. Bu kar çoraplarında bu tip sorunlar olmadan kullanma şansınız var. Ayrıca montajı ve sökmesi de oldukça basit olduğu için siz kolayca sök tak yapabilirsiniz. Yurt dışında bir çok Avrupa ülkesi kar lastiği olmayanlar için bu kar çorabını kullanmalarını zorunlu tutuyor. Hatta zincirlerin asfalta ve aracın ön düzenine zarar vermesi nedeni ile kullanımı yasaklıyor. Ayrıca yasa ve yönetmeliklere göre bu kar çorabını kullanmak Zincir ile muadil sayılıyor.

Hangi kar çorabını öneriyorsunuz ?

Burada reklam yapmak istemem ama benim kullandığım ürünü önermek isterim. Diğer ürünleri kullanmadım çünkü özgünlükleri ile ilgili kafamda hep soru işaretleri oldu araştırmalarım sonucu da genelde bu kar lastiğini önerdikleri için bu ürünü aldım ve kullandım. Kış aylarında oldukça kolay söküp takabiliyorsunuz ve beklediğimden daha fazla yol tutuşu sağladı. Hatta kar lastiği kullanan araçların çıkamadığı rampadan rahat bir şekilde çıktım. Bu konuda size gönül rahatlığı ile bu ürünü önerebilirim. Tabi tercih sizin başka ürünler ile ilgili yorumunuz öneriniz varsa bizimle paylaşırsanızda seviniriz. Önereceğim ürünün markası MATTE kar çorapları.

Matte Classic ile Matte Super-x arasındaki fark nedir ?

Matte classic ile kar olmayan ortamda gidilmesi önerilmiyor. Matte super-x ile kısa mesafelerde asfalt üzerinde gidebileceğiniz belirtiliyor tek farkı bu. Tabi bu fark ise iki ürün arasında 30-40 TL’lik bir fark yarattığını unutmamak lazım.

Matte Kar Çorabı Classic ve Super-x Fark

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın