Nasıl Yapılır ?

Kararan Çaydanlık Nasıl Parlar ?

kararan çaydanlıklar

Kararan Çaydanlık Nasıl Parlar, kararan çaydınlıkları, kararmış demikleri,kararmış metalleri nasıl temizleriz. Normal  günlük yaşantımızda mutlaka herkesin evinde çay demlenir içilir. Çaydanlıkların ki de can dimi onlarda zamanla yıpranabilir kararabilir çizilebilir.

Kararan Çaydanlık Nasıl Parlar

Kararan Çaydanlık Nasıl Parlar

Kararan  çaydanlıklar  normalde en pratik yöntem pörçöz yada kireç çözücülerle yapılır. Porçöz yada  kireç çözücülerle temizlendiği zaman pırıl pırıl olurlar ama gel gelelimki temizlendikten sonraki evresidir.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Genelde  ev hanımları  şikayetcidir bu durumdan kararmış çaydanlıkları porçözle temizleyip  ilk çay demlendiği zaman çay nedense bulanık  görünür  ve pek hoş bir  tat ve görünüm teşkil etmez.

Annem anlatırdı  çok eski yıllarda,o zamanlar böyle temizlik maddeleri yokmuş.

Ocakta yanan odun ateşinin soğuyan külleri ile ovarlarmış çaydanlıkların içini dışını ve tencerecelerin yüzeyini ve pırıl  pırıl olduklarını söylerdi. Şimdide halk arasında yada bilen bayanlarımız  bazı değişik yöntemleri kullanmaktadırlar gayette başarılı oluyorlar.

Gelin şimdi biz  bu pratik ve etkili çaydanlık temizleme yöntemlerini ögrenelim hep birlikte.Kararan çaydanlığınızı alın  ve ağzına çıkıncaya kadar sirkeyle doldurun ve bir gece o şekilde içi sirkeli bırakınız.

Ertesi günü çaydanlığın içine bir parça sirkeye bir çorba kaşığı karbonat atınız  zaten  o anda fıslama sesini duyacaksınız. Bir müddet sonra ister  bulaşık teliyle ister bulaşık fırçası ile temizleyiniz, çaydanlıklarınızın pırıl pırıl ışıl ışıl olduğunu  göreceksiniz. Çaydanlıkların bu kadar çok sık kullanılması kolay kirlenmelerine yol açar.

Çay içmesi ne kadar zevkli ise  temizlemeside bir okadar keyifsiz olabiliyor. Ama temizlemesini bilirseniz çaydanlıklarınızın pırıl pırıl olduğunu  görmek hiçte zor olmasa gerek.

Size ayrı bir püf noktası verelim, Demliğinizin içindeki sarı rengi  gidermek için  çaydanlığın içine biraz su doldurup bir kaç kaşık limon tuzu atın,ardından suyu  kaynatın ve  çaydanlığınızı temizleyin sarı renklerin gittiğini göreceksiniz.

Çaydanlığın içindeki limon tuzu tadını almak için bol bol su doldurup boşaltın. Bu yöntem  kireçleri çözmek içinde kullanılır.

Çaydanlık kirecini çözmenin başka bir yoluda patateslerin kabuğunu soyup çaydanlığın içine atınız   biraz üzerine suyu koyup yarım saat kaynatınız, kireçlerin yok olduğunu göreceksiniz.

Kireç temizlemenin bir başka yoluda yumurta kabuklarıdır,çaydanlığın içine haşlanmış soyulmuş yumurta kabuklarını  biraz suyla kaynatırsanız kireçlerin yok olduğunu göreceksiniz.

Bizleri facebooktan da takip etmek için Buraya Tıklayarak Facebook fan sayfamızı beğenebilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın