Genel

Karı – Koca Birlikte Nasıl Para Biriktirebilir?


Karı – Koca Birlikte Nasıl Para Biriktirebilir?: İnsanlar dünyaya doğarlar ve büyürler birer birey olarak yaşamaya başladıklarında ise kendi ayaklarının üstünde durmaya çalışırlar. İşte tam burda kadın ve erkeğin bir arada bir yaşam sürmesi ve neslini daim ettirmek amacı ile kurduğu birlikteliğe evlilik müessesesi diyoruz. Genelde her çiftin evliliklerinde, mutlulukları için sevgi ilk baştaki yerini almış olsada karı kocaların yuvalarında genelde ekonomik rahatlık olmadan ev içinde huzur mutluluk sağlamak asla mümkün olmaz.

Karı – Koca Birlikte Nasıl Para Biriktirebilir?

Bu günümüz koşullarında genelde evli çiftlerde karı koca birlikte ev geçinmesine maddi  katkı sağlanmadığı müddetce geçinmek mümkün değildir. Birtek asgari maaşla bile bireylerin ihtiyaçlarını karşılamaya yetmezken, karı koca ve çocuklardan oluşan bir ailede asgari ücretle aylık geçimini sağlaması mümkün olamaz. Bu nedenledirki karı koca iş sahibi olup mutlaka ev ekonomisine gelir sağlamalıdırlar. Bir elin nesi var iki elin sesi var demişler.

Bunun haricinde aile içinde birikim tasarruf nasıl yapılabilir konusunu biraz irdelemek istiyoruz. Birikimin tasarrufun başlıca maddesi gelir gider dengelerini oluşturmak ile başlar.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Harcamalarımız giderlerimiz gelirlerimizin üstündeyse eğer aile bütçemiz zarar ediyor demektir. Taksitli de olsa aldıklarımız ödeme gücümüzün üstünde borçlanmak ise ev ekonomisine en büyük darbeyi olacaktır. Bu vaziyette harcamalarımızı giderlerimizin hepsini gözden geçirip, zorunlu ihtiyaçlar haricinde ihtiyaç fazlası harcamalardan vazgeçmek gereğinden çok olan giderlerde ise kesintiye gitmek gerekmek gerekir. Firmalar alışveriş merkezleri kullandığımız ürünleri daha çok tüketmemiz için sürekli algı oluştururlar.

Karı – Koca Birlikte Nasıl Para Biriktirebilir?

Eşler Birlikte Nasıl Para Biriktirebilir?

Karı – Koca Birlikte Ne Yapabilirler

Bu nedenle gereksiz tüketimden harcamalardan bizi koruyacağı için tasarruf etmemize yardımcı olacaktır. Seçilen tüm tüketim ürünleri tasarruf ürünleri olması giderlerin azaltılmasında etkili olabilir.
Şayet zorunlu ihtiyaçlarımızı almakta zorluk çekiyorsak bu seferde gelirlerimizi artırmanın çözümlerini gözden geçirmekte fayda vardır. Öncelik olarak ek iş alternatifleri para kazancını önemli ölçüde faydası olur. Bunun haricinde kısa ve uzun vadeli yatırım araçları da gelirlerimizin çoğalmasınada yardımcı olabilir.

Tasarruf en şahanesi kumbara uygulaması ile yapılır. Her gün belli bir miktar kumbaraya para atarak bir birikim sağlayabilirsiniz. Örnek olarak her gün 10 TL -Bir paket sigara- kumbaranıza atarak ay sonunda 300 TL bir yıl da ise 3600 TL birikim yapmış olursunuz. Bu birikimlerinizle altın, döviz gibi yatırım araçlarına yatırarak birikimlerimizi çoğaltabilirsiniz.

Karı – Koca Birlikte Nasıl Para Biriktirebilir?

Tasarruf Nasıl Olur

Güzel bir şekilde idare edilen bir ev ekonomisinde gelir gider dengeleri sağlanıp harika bir tasarruf yapılabilir. Bu tasarruflardan eşlerin özel ihtiyaçlarını karşılamalarında yada çocuklarının geleceklerini planlamada olumlu bir netice sağlayacağından evlerinin içindeki mutluluklarıda fazlasıyla artacaktır. Evlerinin içinde sağlanan ekonomik refahlık ihtiyaçları karşılanmış, yapılan birikimlerden hayalleride gerçekleşmiş karı koca ve çocuklar doğuracaktır.

Takip İçin Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Genel Bölümü Katagorimize de Göz Atmak İçin Tıklayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın