Hayvanlar Alemi

Karıncalara Kesin Çözüm Nelerdir ?


Karıncalara Kesin Çözüm Nelerdir ?: Bahar mevsiminin gelmesiye karıncalarında gelmesi yeryüzüne çıkması demektir bu oluyorki evlerimizin sessiz misafirledir. Ne kadarda sessiz konuk olarak gözükselerde rahatsız edicidirler özellikle mutfakta her şeyin içine girmektedirler . Bu durumda bayağı rahatsız edicidir yaşam alanlarında. En basit bir uygulama yöntemleri ile evlerinizdeki karıncalardan kurtulmanız mümkündür.

Karıncalara Kesin Çözüm Nelerdir ?

Zirai ilaçlar sadece geçici bir yöntemdir. Bu yöntemle sadece karıncaları öldürmüş olursunuz ama bir sonraki gün hatta 4/5 saat sonra yeniden gelecektirler bu şekilde karıncaların önüne geçmiş olmazsınız. Unutmayınız ki karıncaları öldürerek bitirmeniz mümkün değildir. Onlar yeniden yeniden gelmeye devam edeceklerdir. Aşağıda bunun çok basit bir yöntemini sizlere anlatacağız.

Karıncalara Kesin Çözüm Nelerdir ?

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Kesinlikle ortalıkta açıkta yiyecek bulundurmayın dikkat ediniz. Bu ilk yapmanız gereken tedbir olmalıdır. Karıncalar acayip derecede iyi koku alırlar, damlamış bal, reçel veya yere dökülmüş kırıntı olarak duran ekmek parçaları yada şeker taneleri karıncaların istila etmesi için yeterli sebeptir. Bu tedbirleri alarak uygulamaya başlamanız gereklidir.

Taze Nane Karıncaları Uzaklaştırmada Nasıl Etkili Oluyor?

Taze nane kokusu insanlar için ne kadar hoş ferahlatıcı bir koku olsa da karıncaların en nefret ettiği ve kesinlikle uzak durduğu bir kokulardan biridir. Nane kokusu sayesinde bu minik canavarlardan kurtulmanız için yapmanız gereken çok basittir. Bir demet taze alın naneyi havanda bir güzel döverek ezin. Veya rondodanda geçirebilirsiniz. Elde ettiğiniz bu ezme bulamacı bir tülbent yada 3/4 kat kâğıt havluya koyun ve topak haline getiriniz.

Daha sonra elinizle sıkarak suyunu çıkartın ve elinizdeki bu topacı karıncaların geldikleri yerlere veya muhtemelen gelebilecek deliklere ve aralıklara sürünüz. Naneleri sürdüğünüz yerlerdeki karıncalar çok kısa zamanda kaçacak ve karınca delikleri kokunun etkisi geçinceye kadar gelmeyeceklerdir. Naneyi sürdüğünüz yerlerdeki nane kokusu 2/3 gün kadar devam edecektir etkisini gösterecektir. Elbetteki sürülen bu koku sonsuz değildir.

Karıncalara Kesin Çözüm Nelerdir ?

Aynı işlemi yeniden tekrarlamazsanız karıncalar yine gelmeye devam edeceklerdir. Sabırla her 2/3 günde bir aynı işlemi 10/15 gün kadar devam ettirin. Karıncalar her defa çıktıklarında bu koku ile karşılaştıklarında geri kaçacaklardır. Sizler bu uygulamayı on gün kadar devam ettiriniz, artık o yolu kullanmayacaklardır. Bir müddet sonra da artık güzergâhlarını yollarını değiştirecek, başka çıkış noktaları arayacaklardır.

Karıncalara Kesin Çözüm Nelerdir ?

Siz muhtemelen bütün çıkış yollarını nane kokusunu sürdüğünüz için asla o noktalardan çıkamayacaklarını anlayacaklarından kesin olarak evinizi terk edeceklerdir. Sizler de böylecelikle bu küçük canlıları öldürmemiş olacaksınız hiçbir ilaç yöntemleri kullanmadan kesin bir şekilde karıncaları evinizden uzaklaştırmış olacaksınız.

Nane kokusu sadece karıncalar değil buna benzer bazı böceklerin sevmediği bir kokulardır. Onlar için de aynı yöntemi uygulayabilirsiniz bu böceklerden de kurtulabilirsiniz. Yukarıda anlattığımız gibi sadece 10/15 günlük bir uygulama ile bu sorununuzu kökten çözmüş olacaksınız.

Bir pratik önlemlerden biriside kapı ve cam önlerine yada karıncaların olduğu yere yarım limonu dörde bölünüz ortasına bir tutam kaşığı kuru nane koyunuz,  karıncalar o bölgeye bir daha gelmezler. Bir müddet sonra kuruyan kabuğun yerine yenisini koyarak devamlılığını sağlayabilirsiniz.

Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın