Hayvanlar Alemi

Kedi Videolarını İnsanlar Neden Bu Kadar Çok Seviyor?


Kedi Videolarını İnsanlar Neden Bu Kadar Çok Seviyor?: Son zamanlarda kedi videoları çok popüler hale geldiler bu küçük tüy yumaklarını seyretmek için vakitlerimizi harcayabiliyoruz. İster sevimlilikleri şekerlikleri olsun ister komik ve eğlenceli şirin hareketleri olsun, söz konusu internet olduğunda kediler her zaman kazanmaktadırlar.
Kediler acayip şekilde hareketleri ile ünlüdürler eşyalarınızı kırarlar, perdelerinizi yırtarlar ve halılarınızı tırmalarlar koltukları tırmalayıp yırtarlar en sonunda bir bakmışsınız ayakkabınızın içinde uyurlar ancak bizler onları oldukları gibi çok severiz. Sürekli bir şekilde mırlamaları evimizi yaşanılır kılarlar. Stresli bir gün geçirdikten sonra eve geldiğinizde kedinizin masum bakışları kalbinizi eritmeye yetecektir. Bugünlerde ise internetet pek çok kedi videoları ile dolup taşmaktadır.

Kedi Videolarını İnsanlar Neden Bu Kadar Çok Seviyor?

Peki, kediler neden bu kadar komik ve sevimlidir? Kedi ve köpek sahipleri aralarında hangisinin daha iyi bir evcil hayvanlar olduğu hakkında bitmek bilmeyen bir savaşları vardır. Köpekler bir insanın en yakın arkadaşıyken, kediler ise bir insanın internetteki en neşeli iyi arkadaşıdır. Genelde köpekler eğitildiklerinde bütün talimatlarınızı yerine getirecektirler.

Buna rağmen kediler tınlamaz pek oralı olmazlar, onları kimin gözlemlediği ya da insanların onların hakkında neler düşündükleri pekde umurlarında değildir. Hayret edilecek bir şekilde, kedi videoları resimleri, diğer komik hayvanlara göre daha çok fazla tıklama sayısına sahiptirler. Üzgünüm köpek sahipleri, burada kediler kazanıyor!

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Kedi Videolarını İnsanlar Neden Bu Kadar Çok Seviyor?

Kedi Videolarını Çok Seviyoruz?

Eğer kediyi yalnız bırakırsanız, kendi kendini eğlendirebilir. Birinin yakınında olması ya da ona ne yapması gerektiğini söylemesi gerekmez. Son zamanlarda kedi videolarını, komik kedi resimlerini internette arayan pek çok kişi vardır. Sevimli kedileri izlemeyi neden bu kadar çok sevdiğimize bir bakalım.

Kedi Videolarını İnsanlar Neden Bu Kadar Çok Seviyor?

Vurdumduymaz Doğaları

Kediler, bu dünyadaki herhangi bir şey tarafından rahatsız edilemezler. Şayet hareket etmek istemiyorlarsa, etmezler. Kucağınız onlar için en sıcak yerdir. Kedilere biraz yumak yün, eski karton kutu ya da parçalanmış bir kağıt verin. Onlar kendi kendileriyle oynar ve eğlenirler. Oyun oynamadıkları saatlerde yemek yemedikleri zamanlarda ise sadece mırmır uyurlar.

Bağımsız Doğaları

Bir kediyi tek başına bırakırsanız, kendi kendini eğlendirir yanındaki insanı umursamazlar. Aynı bir kedi gibi istediğiniz her şeyi yapıp yine de, birilerinin sizi deli olarak yargılamaması hatta bunun yerine sevimli olduğunuzu düşünmesi harika olmaz mıydı?

Sevimlilikleri

Öncelikle, kedilerin görünüşleri onların bazı fiziksel özelliklerinden ötürü bizlere oldukça sevimli şirin gelmektedirler. Örneğin büyük gözleri ve minik bir burunları onların tatlılığına tatlılık katarlar. Aynı sebepten dolayı bebekleri de sevimli bulmuyor muyuz? Mırlamaları ise işi gücü biran önce bırakıp bir an önce eve koşarak gitme isteği yaratıyor. Kediler şekerlikleri ile bizi çıldırtabilir. Aynaya baktıklarında ise kafaları çok karışıyor. Şapşal görünüşleri onları daha da tatlı şirin hale getiriyor. Oysa ki etrafında onları seyreden ve yorum yapan insanlar olabileceğinden habersizdirler.

Kedi Videolarını İnsanlar Neden Bu Kadar Çok Seviyor?

Meraklı Halleri

Kediler genelde doğal birer kaşiftirler. Girişimci olmayı herşeye bakmayı karıştırmayı bir şeyleri keşfetmeyi çok severler, doğal olarak kediler meraklı hayvanlardır. Bu merakları bazen bir felaket olur, çünkü kediler kendilerini bazen tehlikeli durumlara da sokabilirler. Kedi sahipleri sayı olarak köpek sahiplerinden daha fazladır. Köpekler genelde insanlarla arkadaş olma eğilimindedirler ve bize itaat etmek için eğitilebilirler. Fakat kediler kendilerinin efendisidirler. Aç olmadıkları takdirde insanlarla pek ilgilenmezler. Kediler kendi mahremiyetlerinden hoşlanırlar, işlerine burnunuzu sokmamalısınız. Her kedinin kendine özgü kendi tarzı duruşu vardır.

Kedi Videolarını İnsanlar Neden Bu Kadar Çok Seviyor?

Stres Azaltıcı Özellikleri

Bir kedi ile zaman geçirmenin onları sevmenin oynamanın, stres seviyelerini düşürmeye ve sinirleri sakinleştirmeye yardımcı olabileceğini göstermektedir. Kedi sahipleri kedilerine olan sevgilerini göstermek için interneti seçmektedirler. Özellikle bir kediye bakacak kadar şanslı olmayıp yine de onlarla zaman geçirmek için kedi videoları izlemekten keyif alan pek çok insan vardır.

Kedi Videosu İzleme Festivali

2012 yılında ”The Walker Art Center” tarafından düzenlenen internet kedi video festivali başlatılmıştır. Bu tür festival çeşitli yarışmalar düzenliyorlar, Hep birlikte kedi videoları izlemek için fanları çağırıyorlar. Bu festival bir deneme olarak başlatılmasına rağmen 10.000 den fazla kişi festivale katılmak için bilet aldı. 2012 den beri bu festival her yıl düzenlenmeye devam ediyor.

Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın