Hayvanlar Alemi

Kediler Ne Zaman Kısırlaştırılmalı


Kediler Ne Zaman Kısırlaştırılmalı ve Kısırlaştırıldıktan Sonra Ne Yapılmalı

Erkek Kediler Ne Zaman Kısırlaştırılmalı

Erkek Kediler Ne Zaman KısırlaştırılmalıErkek kedilerin kısırlaştırılması konusunda bir çok yorumlar bulunmaktadır, bununla ilgili uluslar arası planda da yapılan çalışmalar var. Erkek kediler gelişimlerini tamamladıktan sonra kısırlaştırılmalıdır. 6-8 aylık ergenlik döneminin akabinde 8-10 aylık zaman dilimi kedilerin kısırlaştırılması için ideal bir zamandır. Kedilerin kısırlaştırılması, kedilerin psikolojilerinin rahatlaması açısından faydalı, eve bıraktıkları kokuyu engellemek açısından çok faydalı, zaten bütün dünyada, kedi kısırlaştırmanın zorunluluk haline gelmesini sağlayan en önemli sebep eve bıraktıkları koku. Bunu engelleyecektir kediyi kısırlaştırmak.

Dişi Kediler Ne Zaman Kısırlaştırılmalı

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Dişi Kediler Ne Zaman KısırlaştırılmalıDişi kedilerde kısırlaştırma, ilk kızgınlığı gösterdikleri 6-8 aylık dönemden itibaren, ikinci kızgınlığa doğru 10-12 aylık yaş aralığında kısırlaştırmak en idealidir. Belli inançlar var, dişi kedi önce doğursun ondan sonra kısırlaştırılsın gibi, bu yapılan çalışmalar ile bir zorunluluk olmadığı aksine hiç doğum yapmamış bir kedinin kısırlaştırılmasının daha sağlıklı olacağı yönünde, meme tümörü açısından, yumurtalık kisti ve rahim iltihabı açısından bunu engellemenin en kesin yolu kedilerimizi kısırlaştırmaktır.

Kediler Çiftleşmeden Öncemi Kısırlaştırılır

Kedimizi kısırlaştırırken genelde kedi sahiplerinin sorduğu sorulardan birisidir. Kedimiz bir kere anne olsun ondan sonramı kısırlaştıralım gibi sorular sorulmaktadır. Uzmanlara göre, annelik öncesi, hiç doğum yapmamış kedilerde uygulanması, yapılan çalışmalar ile daha sağlıklı olduğu yönündedir. Meme tümörü olasılığı kısırlaştırılma da kesin yöntem, anne olmamış kedilerde ise bu %100’e varan bir engelleyici unsur olarak önem kazanmaktadır. Anne olduktan sonra kısırlaştırma buna engel olmaya yetmeye bilir. Buna rağmen meme tümörleri şekillenebilir kısırlaştırmaya rağmen. Dünyada kabul edilen şey hiç anne olmadan kedimizi kısırlaştırmaktır.

Kısırlaştırılan Kediler için Nelere Dikkat Edilmeli

Kısırlaştırılan Kediler için Nelere Dikkat EdilmeliKısırlaştırılan kediler için en önemli şey beslenmedir. Kedilerimizin kilo almasını engellemek ve üriner sistemi koruyan buna göre planlanmış diyet mamaları kullanmak en doğrusu olacaktır.

İnsanlara en yakın evcil ve dost canlısı olarak bilinen, oyunculukları ile de üstlerine başka hayvan tanımayan kedilerimiz için sizlere kısırlaştırılma konusunda bilgiler vermeye çalıştık. Yazımızı okuyup kedilerinizi kısırlaştırmak için doğru zaman olduğunu düşünüyorsanız, mutlaka uzman bir veteriner hekime başvurarak bu konuda yardım ve öneri alabilirsiniz.

 

Facebook sayfamızı takip ederek yayınlanan konulardan anında haberdar olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın