Hayvanlar Alemi

Kediler Neden Isırır


Kediler neden ısırır ve Isırmaması İçin Ne Yapmak Gerekir

Genelde kedi sahipleri, özellikle yavru kedi sahipleri, evlerine yeni bir birey olarak, kedilerini aldıkları zaman, yavru kedi beslerken yada, kedinin sonraki ilerleyen yaşam dönemlerinde, kedilerinin bir takım davranışlarını  ve bunun sebebi sonucunda da ısırmasından şikayetçilerdir.

Kediler Neden ısırır kelimesindeki anlam kargaşasını düzeltmek gerekir öncelikle.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Herhangi bir zarar vermek yada bir tepki koymak için ısırmaktan çok, oyun iç güdüsü ile yada  ağzı ile yaptığı belirli hareketler neticesinde, bizim elimizle kolumuzla yada vücudumuzun herhangi bir yerine teması neticesinde dişlerin değmesi ile oluşan ısırmalar söz konusudur.

Kediler Neden ısırır

Özellikle yavru kedi sahipleri tarafından, şikayet konusu ediliyorsa, 4 yada 5 haftalıktan itibaren, süt dişleri çıkma eğiliminde olduğu zaman, diş dipleri, damaklar, ağızın etrafı, dişlerin çıkma evresinde inanılmaz derecede kaşınır.

Bu kaşınma evresinde de, kaşınmayı gidermek maksadı ile, belirli hamleler, belirli oyunsal iç güdüler yapmak isterler. Dolayısı ile de elimize kolumuza yada vücudumuzun herhangi bir yerine yaptığı hamleler neticesinde, verdikleri reaksiyonlar genellikle, ısırma olarak nitelendirilir. Aslında bu bir ısırma değildir. Çünkü ısırma; kelime manası bütünlüğü olarak, kedinin yada köpeğin, dişleriyle, ağzıyla, uzvuyla insan bedenine verdiği zarar olarak gösterilir. Aslında böyle bir zarar verme amacı ile yapmazlar bunu.

Tamamen süt dişleri çıkma eğiliminde iken yada ergin dişleri, süt dişleri dökülüp ergin dişleri çıkma eğiliminde iken, diş diplerini kaşımak, buradaki kan dolaşımını hızlandırmak buradaki sinirsel iletiyi rahatlatmak, diş diplerindeki baskıyı en aza indirmek amacı ile gösterdikleri reaksiyonlar sonucu oluşan verdikleri tepkilerdir bunlar.

Tamamen zararsızdırlar, bunun boyutları sahipleri taraflarından ayarlanması gerekir ki her hangi bir zarara sebebiyet vermesin.

Kedi Isırması Kuduza Neden Olur mu?

Öncelikle ısıran kedinin ev kedisi mi yoksa sokak kedisi mi olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Isıran kedi ev kedisi ise aşılarının yapılıp yapılmadığı konusunda bilgimiz olmalıdır. Isıran kedi sokak kedisi ise yada aşıları yapılmamış ev kedisi ise, yani kısaca kuduz olduğundan şüpheleniyor isek, kedinin ısırmış olduğu bölgenin, bol sabunlu su ile yıkanması ve batikon ile temizlenmesi gerekir.

Kediler hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın