Sağlık

Kilo Almak için Formüller

Kilo Almak için Formüller

Sağlıklı Kilo Almak için Formüller

Kilo Almak için Formüller

Kilo Almak için Formüller

Çoğu insanın kilolarından yakındığı günümüzde yeme alışkanlıkları ve genetiği ile oynanmış besinler  fastfood tüketimi kilo almamızın en büyük sebebidir. Peki ya zayıflığından yakınan insanlar da yok mu? Elbette var hatta onlar kıskanılan kişilerdir ne kadar yemek yerlerse yesinler kilo almazlar ve biz deliririz 🙂 Ama obezite kadar zayıflıkta çeşitli sağlık problemlerine yol açar.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Madem kilo almak bu kadar kolay zayıf insanlar nasıl kilo alırlar sizin için bu yazımızda bu konuda ip uçlarına yer verdik.

Kilo Almak için Formüller

 1. Yağ tüketimini arttırın:  Tabiki sağlıklı yağları. Tereyağı, yumurta sarısı, yağlı kırmızı et, hindistan cevizi yağı
 2. Çayı minimuma indirin: Çay vücudun demir depolarına ters etki yapar ve demir eksikliğine sebep olur bu eksiklik kilo alımınızı engeller. Çay yerine taze meyve suları tüketin. Meyve şekeri yüksek olan bir besindir ve meyve suyu olarak tüketildiğinde daha fazla vücuda etki eder.
 3. Ara öğünlerinize sütlü tatlı ekleyin:  Sütlü tatlılar kalsiyum  ve protein ihtiyacınıza katkı sağlarken, ihtiyaç duyduğunuz enerji için iyi bir kaynak oluşturur.
 4. Yoğurt: Bir porsiyonda 118 cal bulunan yoğurt diyetlerin vazgeçilmezidir. Tam yağlı yoğurdu mutlaka hayatınıza sokun dilerseniz bal ile kalorisini arttırabilirsiniz.
 5. Trans yağlar: Muhakkak uzak durmanız gerek gruptur margarinler, işlenmiş ve paketli gıdaların tümü ve salam, sosis, jambon gibi ürünleri her kişi gibi sizde hayatınızdan çıkarmalısınız.,
 6. Sigara tüketimi: Sigaranın iştah üzerindeki etkisi biliniyor ve içindeki nikotinin metabolizmayı hızlandırıcı mevcut. İdeal kilo seviyesine ulaşmak için en kısa zamanda sigarayı bırakmalısınız.
 7. Bol protein tüketin: Kırmızı et, balık, yumurta ve peyniri öğünlerinize kesinlikle bulundurmalısınız.
 8.  Su tüketimi: Normal bir insanın günlük en az 2lt su tüketmesi gerekmekte. Bu kilo almak isteyen insanlar içinde geçerli burada dikkat etmeniz gereken konu suyu yemeklerden önce değil en az yarım saat sonra içmeye özen gösterin.
 9. Meyve ve Sebze:  Sizin içinde önemlidir eskisinden daha fazla meyve ve sebze tüketin.
 10. Baharat: Yemeklerinizde daha çok baharat kullanın. Kırmızı biber, kimyon gibi baharatlar çok iştah açıcıdır.
 11. Spor yapın: Rutin spor alışkanlığı dengeli kilo alımını için de önem arz eder.
 12. Stresten uzak durun: Stres kilo alımınızı olumsuz etkiler. Hatırlatmak isteriz ki çok gülen ve mutlu olan insanlar hep kiloludur  🙂

Sevgiyle ve sağlıklı kalın…

Daha fazlası için Facebook fan sayfamızı takip edin.

Yazar Hakkında

Zuhal

Evli ve 2 çocuk annesi 11 yıllık bir grafiker. Güzel sanatlar fakültesi Grafik tasarım bölümü mezunu. Güncel konulara meraklı, araştıran ve paylaşmayı seven biri. Annelik sanatında nacizhane de olsa bilgi birikim sahibi olduğunu düşünen ve insanlığa faydalı, sevgi dolu ve merhametli bireyler yetiştirmeye uğraş veren bir anne. Aklına koyduğunu yapan, asla vazgeçmeyen. Paylaştığı her şeyi tecrübe etmiş bir beşer. El işlerine meraklı bu yüzdendir ki uykusuz geceleri bol ve verimli olan bir emekçi.

Yorum bırakın