Hayvanlar Alemi

Kışın Sazan Avı ve Kışın Sazan Avında Kullanılacak Yemler


Kış aylarının kendisini hissettirdiği bu günlerde, bir çok sazan avcısı yaz için hazırlık yaparken, bir çok av tutkunu ise , yaz kış ayırt etmeden hobisini sürdürmeye devam ediyor. Yaz ayları kadar verimli olmasa da, kışın sazan avında başarılı olan bir çok hobidaş mevcuttur. Peki bunun sırrı neydi. Kışın sazan avında kullanılacak yemler nelerdi.

Sazan balığı, sıcak suları seven bir balık türüdür. Kış aylarında suların soğuması ile birlikte, daha derinlere inerek yatışa geçer. Yatma tabirini uyuma niteliğinde anlamayalım. Yatış kelimesindeki anlam; balığın fazla hareket etmemesidir. Bu mevsimlerde sazan balığı fazla gezmez ve yeme ilgi duymaz.

Kışın sazan avında kullanılacak yemler

Kışın fazla yemlenme yapmayan sazan balığı için, onu cezbedecek yemler ile avlanmak daha doğrudur. Boili, mısır, makarna olmak üzere bir çok yapay yem çeşidi balığın ilgisini çekmez. Kışın sazan avında kullanılacak yemler başında solucan gibi, canlı yemleri kullanmak daha doğru olur. Canlı yemler hem balığın vitamin ve protein ihtiyacını fazlasıyla karşılar, hemde hareket etmesi ile birlikte balığı harekete geçirir.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Kışın Sazan Balığı Tutma Teknikleri

Sazan avı, Yaz aylarındaki kadar kolay olmadığını hepimiz biliyoruz. Hem hareket etmediği için, hemde her tür yeme karşılık vermediği için, kışın sazan avı biraz zor ve tecrübe isteyen bir şeydir.

  • Genellikle tek iğne kullanmaya özen gösterin,
  • Canlı yem haricinde farklı yemlere yönelmeyin,
  • Canlı yem dışında, farklı yem kullanacaksanız, mutlaka anason, mısır özü, vanilya gibi, balığı cezbedecek kokudaki yemleri kullanın,
  • Oltanızı attığınız zaman açık alana atmayın,
  • Mümkün olduğunca, rüzgar görmeyen kuytu kısımlara atın,
  • Yemleme yapmaktan kaçının,
  • Gürültü ve ses özellikle de ayak sesinden kaçının.

Bu anlatılanlar uygulandığı taktirde sazan avında başarı sağlayabilirsiniz.

Kışın sazan avında kullanılacak yemler

Kışın sazan avı , kışın sazan avında kullanılacak yemler hakkında bilgi amaçlı yorumlarınızı bekliyoruz.

2017 sazan av yasağı 15 mart da başlayacaktır. Bunun bilgisini de verelim. Bu yasak 2017 haziran 15’te son bulacaktır. Av yasağı döneminde avlanmaktan kaçının, yasak süreç bitiminde çoğu sazan daha havyar atamadığı için, mümkün olduğunca temmuz ayı itibari ile sezonu açmayı öneriyoruz.

Uzmanından daha fazla bilgi için fan sayfamızı beğenmeyi unutmayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın