Genel

KOSGEB Girişimci Kredisi-KOSGEB’e Nasıl Başvurulur? Desteklerinden Kimler Faydalanabilir?


KOSGEB Girişimci Kredisi-KOSGEB’e Nasıl Başvurulur? Desteklerinden Kimler Faydalanabilir?: Kosgeb’in temel hedefleri yeni işletme ve işyerlerinin açılmasına teşvik etmektir ve girişimcileri eğitimsel ve mali anlamda destek  vermektir. Amaç ekonomiye dolaylı olarak katkıda bulunmak ve katkı sağlamak için vardır. KOSGEB’in destekledikleri arasında KOBİ projesi destek programı, kredi faiz destekleri, işbirliği güç birliği ve destek programları, Ar-ge, kapsamlı destek programları, tematik projesi destek programları, laboratuvar hizmetleri, gelişen işletmeler piyasası ve KOBİ destek programları yer almaktadır. KOSGEB  her ne kadar çok gelişmemiş olsa da ülkenin ekonomisine katkıları göz ardı edilemez. Üstelik gelişimlerinede hala devam etmektedirler.

KOSGEB Girişimci Kredisi-KOSGEB’e Nasıl Başvurulur? Desteklerinden Kimler Faydalanabilir? 

KOSGEB Girişimci Kredisi: Yeni iş kuracak olan girişimcilere destek olmak amacı ile kurum krediler sağlıyor. Fakat bu krediyi almak için  belli şartları ve kuralları bulunuyor. Bir işyeri işletme açmak için hayallerinizi gerçekleştirmeye karar verdiyseniz eğer sizler de KOSGEB kredisine başvurabilirsiniz. Kurumun girişimci desteği kredilerini kullanabilmeniz için yapmanız gerekenler şunlardır.

KOSGEB kuruma ait girişimcilik eğitimini kursunu tamamlamanız ve sertifikanızı almış olmamız gereklidir. Sertifikanızı almanızın peşinden şirket kurma işlemini tamtamına bitirmeniz gerekmektedir. Yalnız sertifikanız olmadan, malesef kurulan şirketler destek kapsamına girmemektedir bilmelisiniz.
Eğer kurduğunuz şirket ortak bir şirketse, hissenizin en az %30 olması gereklidir.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

KOSGEB Girişimci Kredisi-KOSGEB’e Nasıl Başvurulur? Desteklerinden Kimler Faydalanabilir?

 

Erkek girişimcilere %60 oranında destek verirken, kadın girişimcilere verilen destek oranı %70’tir.
Şirketiniz için yaptığınız her gider harcamasının gideri olduğunu belirtecek faturalarının kesinlikle alınız ve saklayınız. KOSGEB bu faturalar üzerinden destek oranlarını belirleyecektir. Fakat bedellere KDV dâhil olmayacaktır. Yani öncelikle sizler harcamalarınızı yapacaksınız peşinden bu harcamalarınız fatura ile ibraz edeceksiniz. Kurumun sizlere belirleyeceği oranda 2/3 ay gibi kısa bir sürede desteklerini verecektir. Fakat şirkete alınan eşyalardan, malzemelerden demirbaş olanlarını asla 3 yıl boyunca kesinlikle kimseye asla satamazsınız.

KOSGEB Desteklerinden Kimler Faydalanabilir?

  • KOSGEB kurumu tarafından verilen iş kurma danışmanlığı ve eğitimlerini uygulamalı olarak verilen eğitim desteğini alanlar,
  • Kurumca üniversite sınırları içinde genç girişimci geliştirme programına katılıp mezun olanlar,
  • İŞGEM bünyesinde bulunan girişimcilerden bir yıl içinde işletme kurmuş olan kişilerden faydalanabilmektedir.

KOSGEB’e Nasıl Başvurulur?

  • KOSGEB kurumunun vereceği desteklerden faydalanabilmek için çok basit birkaç adımlar bulunmaktadır.
  • Kurum Veri Tabanına Kayıtlı olmak: Kuruma ait web sitesine girerek İlk Kayıt linkine tıklamalısınız ve kaydınızı yapmalısınız.
  • KOBİ Beyannamesi: İşletmenin KOBİ niteliğinde olup olmadığının belirlenmesi için bu beyannamenin doldurulması gereklidir.
  • Beyanname Kontrolü: Doldurulan beyannamede, KOSGEB kurumuna ait uzman bilirkişiler tarafından kontrol edilir ve netice ile ilgili olarak size geri dönüş yaparlar.
  • Desteklere Başvurmak: Aklınızdaki planlara uygun desteklere KOSGEB uzmanları ile bir görüşme yaparak başvurabilirsiniz.

Siz okuyucularımızı bilgilendirme amaçlı yazdığımız makalemizi beğendiyseniz Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın