Nasıl Yapılır ?

Kredi Kartımdan isteğim dışında para çekildi nasıl itiraz ederim

kredi kartı ödeme itirazı

Kredi Kartımdan isteğim dışında para çekildi nasıl itiraz ederim ? konumuza geldiğinize göre kredi kartınızdan çekim yapılmış olduğunu düşünüyoruz. İlk olarak kredi kartınızdan çekilen paranın koruması bankalarda olduğunu söyleyip içinizi biraz rahatlatmak isterim. Başımdan geçen olayı anlatacağım daha sonra tecrübelerime göre neler yapmanız gerektiğini söyleyeceğim. Daha sonra neler yapmanız gerektiği konusunda sizlere bilgi vereceğim.

Kredi Kartı bilgilerim çalındı hikayem

Kredi Kartımdan isteğim dışında para çekildi nasıl itiraz ederim ? konusuna geçmeden başımdan geçen olayı anlatayım. Genellikle İşbankası ile çalışıyorum internet üzerinden alışverişlerimi sürekli yaparım özellikle kontrollü hareket ederim ödeme yaptığım sitelere çok dikkat ederim ancak ben bile bu duruma düştüysem sizinde düşmeniz olası diye düşünüyorum. Kredi kartı bilgilerim çalındığı sırada kullandığım bilgisayarın Norton Antivirüs programı olmasına rağmen böyle bir hırsızlık olduğunu belirtmek gerekir. Bir sabah uyurken telefonuma mesajlar gelmeye başladı bende Whatsapp grubudur diye bakmadım ancak whatsapp ileti sesi olmadığını fark edince hemen smslerime baktım ve gördüğüm arka arkaya farklı firmalardan çekim yapıldığını gördüğümde kalbim duracak gibi oldu soğuk soğuk terlemeye başlamıştım. Çünkü çekilen miktarlar az değil. 200 TL, 400 Tl, 800 TL, 1200 TL olarak gitmeye başladığını görünce bankayı aradım hemen 1 tuşuna basarak kartımı kapattım kartımı kapatma esnasında dahi 6 tane çekim talebinde bulunduklarını banka yetkilileri iletti. Daha sonra araştırmaya başladım.

Kredi Kartımdan isteğim dışında para çekildi nasıl itiraz ederim

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Alışveriş yaptığım siteler büyük siteler olduğu ve son 4-5 aydır sadece 1 siteden alışveriş yaptığımı görünce hemen o şirketi aradım tabiki ilk başta kabul etmediler. Güvenliğimiz visa ve master tarafından denetlenmektedir diye geçiştirdiler ancak açıklarını araştırıp söylediklerimde söyleyecek söz bulamadılar. O gün ve haftasında o şirketten istek dışında 1-2 milyon TL’lik çekim yapılarak ürün talep edilmiş hemde komik isimlerle Zeki Müren adına bile kargo talep etmişler bu bilgileri firmanın içinde bulunan ve çalışan bir arkadaşımdan öğrendiğimde hiçte şaşırmadım. Çünkü firma kredi kartlarını diğer alışverişlerde kolay kullanın diye kayıt et sistemi yapmış ne kadar güvenli koruyoruz deselerde bir şekilde şifreler çözülmüş ve kartımdan 4 bin TL üzeri çekim yapıldı. Ama sağolsun kredi kartı hırsızları düşünmüş ve 9 taksit yaptırmışlar sanırım dikkat çekmemek için 🙂

Kredi Kartımdan isteğim dışında para çekildi nasıl itiraz ederim ?

Kredi Kartımdan isteğim dışında para çekildi nasıl itiraz ederim ? sorusunu cevaplamaya geldi sıra. İlk olarak kredi kartınızın arkasında banka iletişim numarasını arayıp Kayıp / Çalıntı ve şüpheli işlemleri tuşlamanız gerekiyor. Bu işlem genelde bankalarda 1 nolu tuş oluyor hemen bilgileriniz ve kendinizi tanıtıp kartınızı iptal ettirip yeni kart talep edin. Ödeme itirazında bulunmak istediğinizi belirtiniz. Eğer açabiliyorsanız kart ektrenizi açın ve hangi işlemler olduğunu belirtin. Daha sonra size mail yolu ile itiraz formu yollanacaktır. Bu itiraz formunu doldurmanız gerekmektedir. Doldururken dikkat etmeniz gereken işlemleri aşağıda sizler içni sıralıyorum.

  • Eğer kart sahibi iseniz sizin isminizi yazın eğer kartınız ek kart ise ana kartın ismini ve ek kartın numarasını ve ek kartın sahibinin ismini belirtiniz.
  • Size verilen kutucuklara itiraz etmek istediğiniz ödemelerin hangi firmaya ne zaman hangi tutarda olduğunu belirtiniz bunlar genelde forumda açık bir şekilde size yönlendiriliyor.
  • Daha sonra formu doldurup İsim soyisim ve imzanızı atınız.
  • Bankanın ödeme itiraz formunda yer alan fax numarasına itirazınızı belirten dilekçeyi ve elinizde deliller varsa bunları ekleyerek fakslayın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra 3 gün içerisinde banka size provizyon kodunu sms ile gönderecektir. Bu provizyon kodu sizin takip etmeniz adına yazılmış koddur. Bu kod ile bankadan durumun akibetini öğrenebilirsiniz. Eğer yurt içi ödeme yapıldı ise 30 günde sonuçlanıyor. Bu sırada ödemeleri sizin yapmadığınızdan eminseniz eğer o miktarları işlem sonuçlana kadar ödemek zorunda değilsiniz. Ancak kredi puanınız düşmemesi adına öderseniz sonradan kartınıza iade yapıldığında geri alabilirsiniz. İtiraz işlemlerinin yasal çerçevesinde 180 güne kadar sonuçlanması gerekmekte olduğunu unutmayınız. İçiniz ferah olsun bankalar sizin yapmadığınız ödeme için sizlerden para talep etmeyecek ödemelerinizi iptal edecek ve iadeleri sağlanacaktır.

Sorularınız varsa bizlere sormaktan çekinmeyiniz. Hemen yorum kısmına sorularınızı yazın cevaplayalım.

 

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın