Genel

Kredi kartları internet alışverişine kapatılıyor

Kredi kartları internet alışverişine kapatılıyor

Türkiye de bulunan bütün bankaların tüm kredi kartları internet alışverişine kapatılıyor. BDDK’nın güvenlik amaçlı aldığı yeni karar ile internet alışverişinde kartınızı nasıl kullanacağınız yazımızda.

Kredi kartları internet alışverişine kapatılıyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ( BDDK) tarihi bir karar aldı ve internetten kredi kartı ile alışverişi 17 Ağustos 2017 tarihinde kapatacak.

Kredi kartları internet alışverişine kapanıyor son gün ne zaman?

Kredi kartları internet alışverişine kapatılıyor

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Son zamanlarda internet bankacılığı üzerinden yapılan dolandırıcılıklar hat safhaya ulaştı ve BDDK bu konuya el atmış durumda. Klonlanan kartlar ve türlü şekilde ele geçirilen kartlar sayesinde milyonların canı yanmış durumda. Güvenli olmayan internet sitelerinden  alışveriş yapan kişilerin kart bilgileri kötü niyetli kişilerin eline geçiyor ve alışveriş yapılıyor. Yeni düzenleme ile internetten 17 Ağustos 2017 tarihine ne kadara alışveriş yapacaksınız sonrasında internet üzerinden kredi kartınız ile alışveriş yapabilmek için yapmanız gereken işlemler şöyle;

Kredi kartı kullanıcıları, online alışveriş için kartını kullanacaklar ise  bankaları ile görüşüp yazılı yahut sesli yanıt sistemi üzerinden onay vererek kartının e-ticarete açılmasını talep etmelidir. Onaylar sms yada e-mail ile yapılamayacak. 

Değerli okurlarımız, umarım konu hakkında bir nebze de olsa sizlere ışık tutabilmişizdir. Yazımızı beğendiyseniz sizi bir başka konumuz, olan ve son günlerde sıklıkla ihitiyaç duyduğumuz; Tüketici hakları mahkemesine nasıl başvurulur?  konulu makalemizi de incelemeye davet ediyoruz.

 

Yazar Hakkında

Zuhal

Evli ve 2 çocuk annesi 11 yıllık bir grafiker. Güzel sanatlar fakültesi Grafik tasarım bölümü mezunu. Güncel konulara meraklı, araştıran ve paylaşmayı seven biri. Annelik sanatında nacizhane de olsa bilgi birikim sahibi olduğunu düşünen ve insanlığa faydalı, sevgi dolu ve merhametli bireyler yetiştirmeye uğraş veren bir anne. Aklına koyduğunu yapan, asla vazgeçmeyen. Paylaştığı her şeyi tecrübe etmiş bir beşer. El işlerine meraklı bu yüzdendir ki uykusuz geceleri bol ve verimli olan bir emekçi.

Yorum bırakın