Nasıl Yapılır ?

Krokodil Boyunluk Yapımı ve Anlatımı


Krokodil Boyunluk Yapımı ve Anlatımı: Kış mevsiminin en çok kullanılan boyunluklarından biridir krokodil modelleri. Hem göze şık bir görünüm kazandırır hemde kışın ayazından soğuk havasından korur bizleri sıcacık tutarlar. Çok kullanışlı modellerden biridir. Harika bir boyunluk olan krokodil boyunluk örgü modelini sizlere nasıl örülür nasıl yapılır anlatmaya çalışacağım. Krokodil şeklinde tasarlanmış bu boyunluk modelini ördükten sonra ortaya harika bir eser çıkartacağınıza çok eminim. Şimdiden hayırlı örgüler dilerim kolay gelsin diyoruz.

Siz sevgili hanımlarımız, hazır kışa mevsimine girmişken gerçekten bu şık örneğimizi yapmayan kalmaz diye düşünüyorum. Özellikle hem rahat,hem şık, hem çok amaçlı kullanışlı ve kullanılan yaka boyunluğudur. Hem atkıları artık dolamaktan bıkmadınız mı? İşte sizlere atkılardan süper kurtulma formülü veriyoruz. Haydin, bu muhtiş boyunluğumuzu yapmaya başlayalımmı.

Krokodil Boyunluk Yapımı ve Anlatımı

  • MALZEMELER
  • Angora yünü
  • 4,5 numara örgü şişi
  • İğne – dikimi için –

Krokodil Boyunluk Yapılışı

İlk olarak boyun kısmından boyunluktan başlıyoruz. 100 ilmek çekerek, 2 ters 2 düz şeklinde, 22 santim olarak örünüz. Dilerseniz 1 ters, 1 düz şeklinde de yapabilirsiniz isteğinize kalmış arık sizlerin.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Krokodil Boyunluk Yapımı ve Anlatımı

Şimdi  gelelim çilek görünüşünü anımsatan krokodil şeklini anlatalım. İlk başta 6 zincirle halka yapıyoruz. Daha sonra 4 zincirle yukarısına çıkıp 6 tane 2’li tırabzan yapınız ve doldurunuz.

Krokodil Boyunluk Yapımı ve Anlatımı

6 zincir çekerek köşe noktasına V yapınız. V’nin tam ortasına 2 zincir yapınız daha sonra orta kısmına V yapınız. Uç kısmına da aynı şekilde V yapınız. Yani başlangıçta toplamda 3 tane V yapmış oluyoruz.

Krokodil Boyunluk Yapımı ve Anlatımı

Şimdi tam olarak çilek desenini şeklinin ortaya çıkartacağız. 4 zincir çekiniz, 2li tırabzan şeklinde çıkıyoruz ama yüksek olarak çıkıyoruz örüyoruzki yumuşak dursun diye. Tam bu şekilde 6 tane tırabzan örüyoruz. Arada bir zincir çekip diğer kısmınada aynı şekilde 6 tane tırabzan örüp ortadaki V’ye tutturup bağlıyoruz. Şimdi yandaki V’yi 6 tırabzanla doldurunuz. Aralar da tek zincir olarak üçüncü V’yi aynı şekilde 6 tırabzan yapıyoruz.

Krokodil Boyunluk Yapımı ve Anlatımı

Aynı şekilde her katında V’leri artırınız toplamda 6 tırabzan şeklinde örerek 9 tane V olacaktır. Dikerkende sağ tarafdan 10, sol tarafdan 10 ilmek ayırarak iğneyle dikiyoruz.

Krokodil Boyunluk Yapımı ve Anlatımı Krokodil Boyunluk Yapımı ve Anlatımı

Sevgili Hanımlar, gerçekten bu kış günlerinde en kullanışlı modellerden birisidir diyebiliriz hem göze hem şıklığa hitap eder. Hemde sıcak tutar sizleri üşütmekten korurlar, ozaman hemen yünleri şişleri alıyoruz ve büyük bir zevkle örmeye başlıyorsunuz.
Bu müthiş örneğimizi değişik renk seçenekleriyle de sizlere fikir olsun diye koydum. Gerçekten hem kullanış açısından, hem de görüntü acısından süper bir örnektir.
Şimdiden iyi günlerde kullanın…

Krokodil Boyunluk Yapımı ve Anlatımı

Krokodil Boyunluk Yapımı ve Anlatımı

Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın