Genel

Kumru Özkaya Kareyeva’nın Desteğinize İhtiyacı Var !

Kumru Özkaya Kareyeva

Kumru Özkaya Kareyeva “TÜRK VATANDAŞI OLMAK İSTİYORUM! LÜTFEN BENİ ARTIK GÖRÜN!” başlıklı youtube kanalındaki videosuna istinaden bu yazıyı yazmaya karar verdim. Gecenin bir köründe gözlerim dolmuş bir şekilde bu konuyu paylaştığımı belirtmek isterim. Bir insanın belki de sesine ortak olmak istedim bilemiyorum. Bugün 15 dakikalığına herşeyi bırakıp bu videoya zaman ayırmanızı ve paylaşmanızı istiyorum. Son zamanlarda Suriyelilere vatandaşlık hakkı verilirken azerbaycanlı Kumru’nun sesine ortak olmak için kampanyaya uzmanalan.com ekibi olarak dahil olmak istedim.

Ben videoyu izleyemem diyorsanız bu konuda sizlere ufakta olsa bu konudan bahsetmiş olacağım. Bu konunun takipçisi olup sonuna kadar da destek olacağımızı Kumru’ya belirtmek isteriz.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

“TÜRK VATANDAŞI OLMAK İSTİYORUM!

Kumru Özkaya aslında soy ismi Kareyeva belki doğru yazamamış olabilirim bu nedenle kendisinden şimdiden özür diliyorum. Kumru Özkaya Kareyeva Azerbaycanlı bir kardeşimiz. 5 yaşından beri Türkiye’de yaşıyor ve annesi babası yok. Kısaca babası var ama ortalıkta yok. Türkiye’de teyzesi ile kalıyor. Teyzesi Azerbaycanlı ama Türk biri ile evli. Kumru liseye kadar Türkiye’de okumuş verilen TC numarası ile lise seviye belirleme sınavına bile girmiş. Ancak hayatının dönüm noktası buradan itibaren başlıyor.

Kumru Özkaya Kareyeva Destek Olalım!

Kumru Türkiye’de Anadolu lisesini kazanıyor ve kayıt olmak için gittiğinde hayatındaki her şey değişiyor. Çünkü TC numarası boş görünüyor ve o zamana kadar Türkiye’de yaşadığı için ceza yazılıyor. Kumru Azerbaycan’a dönüyor pasaportunu ve oturma iznini alarak Türkiye’ye dönüyor. 5 ay sonra da oturma izni bitecek olan Kumru’nın sesini duyurmak için bizlerde sizlerle bu videoyu paylaşmak istedik. Suriyelilere vatandaşlık hakkı tanınırken umarım gerekli merciler bu kardeşimizi de önemser ve vatandaşlık hakkı verir. Türk’üm ve Türkiye’liyim diyor. Zaten konuşmasından ve anlatımlarından Azerbaycanlı olduğunu sizde anlamayacaksınız. Umarım bu arkadaşımızın sesine ses oluruz. Sizden tek ricamız youtube kanalındaki videoyu yada bu sayfayı paylaşmanız. Ne kadar çok kişi duyarsa o kadar iyi olacak. Change.org üzerinden açılacak konuyu sizlerle paylaşacağız. Ekşi sözlükte konusu açıldı, facebook sayfalarında büyük sayfalara mesajlar gönderilmeye başlandı umarım sesine ses oluruz. İlerlemeleri bizlerde sizlerle paylaşacağız.

Lütfen Kumru’nun Youtube kanalındaki videoyu sosyal medya ortamında paylaşınız…

  • Youtube videosuna buradan görebilirsiniz
  • Paylaşma konusunda bilginiz yoksa aşağı kısımdan da sosyal medya butonlarını kullanarak paylaşımda bulunabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın