Sağlık

Nar Çiçeği Çayının Faydaları Nelerdir ?


Nar Çiçeği Çayının Faydaları Nelerdir ?: Faydaları anlatmakla saymakla bitmeyen sağlık açısından bir şifa kaynağı bitkidir. Kuzey Afrikanın şifa pınarı olan Nar Çiçeği, Sudanlılar tarafından yüzyıllardır sohbet ve muhabbet keyif çayı olarak kullanılmaktadır. Latincedeki ismi ”Hibiskus’‘ tür  bu bitkinin anlamı da ferahlık veren rahatlatan anlamını içerir. Türkçede ise Nar Çiçeği olarak çevrilmiştir. Eski yıllarda çanak halindeyken gül çiçeğine benzetildiği için o zamanlarda Mekke Gülü denirmiş. Yöresel olarakda zencefille karıştırılarak içilir. Bu yüzden toplum arasında ”ekşi çay”olarakta bilinir.

Nar Çiçeği Çayının Faydaları Nelerdir ?

Nar Çiçeği işimize nasıl yarayabilir? Sayısız faydalarının yanında, nar çiçeği çayının zararları var mıdır? Herkesin merak ettiği nar çiçeği çayı gerçekten zayıflatır mı? Gelin bu sorulara cevap sunalım.

Öncelikle sizlere nar çiçeği çayı nasıl yapılır nasıl demlenir konusundan bahsedelim, bu eşsiz bitkiyi nasıl kullanacağınızı iyi bilelim. Genlede bütün aktarlardan temin edebilirsiniz. Nar Çiçeği’nden bir tutam kadar kuru nar çiçeği yapraklarından alınız, içeceğiniz kadar kaynatılmış suya atınız ve biraz karıştırınız. Yaklaşık 4/5 dakika demlenirken, içine tat vermesi için tarçın, limon, karanfil ekleyerek içiniz. Açıkcası normal çay demler gibi demleyip içebilirsiniz, süper ve pratik.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Nar Çiçeği Çayının Faydaları Nelerdir ?

Nar Çiçeği’nin Faydaları

Çayı Nasıl Kullanılır

Nar Çiçeği Çayı’nı ister kışın demleyerek ister her mevsimde sıcak sıcak için, isterseniz sıcak yaz günlerinde buzdolabında soğutarak içiniz. Her şekilde içilebilen harika bir içecektir. Yaz dönemlerinde yapacaksanız unutmayınız, yukarda anlattığımız gibi demleyin sonra buzdolabına atınız.

Çayı zayıflatır mı?

Şimdi Çiçeği’nin faydaları nelerdir konusuyla anlatalım. Böylece sizler de zayıflatıp, zayıflatmayacağına karar veriniz. İnsan vücudundaki ölü hücreleri yenilemesini sağlayan enzimlere yardımcı olurlar. Soğuk algınlığı, grip nezle gibi üst solunum yolu hastalıklarında tıkanan göğsünüz için nefes açıcı olarak kullanılır. Böbrek iltihaplarına çok iyi gelmektedir. Eklemlerdeki kireçlenmeyi önleyicidir. Yüksek oranda C vitamini içeren Çiçeği, bağışıklık sistemlerini güçlendirir. Kuzey Afrika da ve Amerika’da popüler çaylar arasındadır.

Nar Çiçeği Çayının Faydaları Nelerdir ?

Kurutulmuş Nar Çieği

Sudan’ın da milli içeceğidir. Kuzey Afrika, Kuzey Amerika, Güney Amerika ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Jamaikalılar kendilerine özel bir versiyonda üretmişlerdir. Vücuttaki kan basıncını dengelediği için tansiyonu düşürür. 2. tip diyabette yüksek kan basıncını düşürmek için kullanılır. Doğal antioksidandır. Toksinlerden arınmamızı sağlarlar. Kolesterolü düşürür. Mide kanserlerine karşı koruma sağlar. Midedeki şişkinliğini alır. Sindirim sistemlerini çalıştırır.

Kalp ve karaciğer hastalıklarına karşı direnç göstermemize yardımcı olur. Özellikle kilo vermeye yardımcı olur. Metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar. Böylece daha iyi yağ yakarsınız. Bu sayede açlık hormonunuzun baskılanmasını sağlarlar. Aldığınız kaloriyi yağa dönüştürmek yerine hemen yakmaya başlarsınız. Böylece hızla zayıflamaya başlarsınız.

Takip İçin Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Sağlık Bölümü Katagorimize de Göz Atmak İçin Tıklayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın