Nasıl Yapılır ?

Örgü Parmaksız Eldiven Yapılışı


Örgü Parmaksız Eldiven Yapılışı: Bu kış mevsiminde en çok kullandığımız bizi ısıtan giyecek aksesuarlarımızdan biriside eldivenlerdir. Çeşit çeşit model model  iç açıcı çok şeker çeşitleri bulunmaktadır, rengarenk hem ruhumuzu hem ellerimizi ısıtırlar. Tam  kış mevsimindeyiz ve havalar iyice soğumuşken en önemli olan ellerimizin de korumanın zamanı gelmiş.

Normal hayatta telefon kullanırken  parmaklı eldivenlerin yaşattığı zorlukları genelde biliriz çıkart tak bayağı bir uğraştırır bizleri, dolayısıyla parmaksız eldivenleri daha sık görür olduk. Bu makalemizde sizlere çok tatlı renkleri olan örgü parmaksız eldiven örneğini sizlere anlatacağız. Modeldeki gibi renklerini seçebileceğiniz gibi sevdiğiniz farklı renkleri tercih edebilirsiniz. Eğer yün iplik tercih ederseniz ellerinizin korunmasına daha çabuk ısınmasına yardımcı olursunuz. Seçtiğiniz ipin kalınlığına göre uygun olacak şekilde tığ seçimini yapabilirsiniz.

Örgü Parmaksız Eldiven Yapılışı

Ne kadar hoş güzel şık ve sevimli duruyor değil mi? Genelde bayanlarımızın çoğu örgü yapmayı bilirler. Kendinize örebileceğiniz gibi arkadaşlarınıza hediye amaçlı da örebilirsiniz. Yada mutfağınıza ek kazanç olarakta örüp satabilirsiniz.  El emeğimiz olan örgüler her daim satın aldığımız örgülerden daha çok değerli ve anlamlı olurlar. Şimdi gelin bu güzel Örgü Parmaksız Eldivenin yapılışını hep birlikte sizlerle inceleyelim.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Örgü Parmaksız Eldiven Yapılışı

Örgü Parmaksız Eldiven Nasıl Örülür

Renk seçimini yaptığımız yünümüzü ve tığımızı elimize alarak  tam 32 zincir çekiyoruz ve işe başlıyoruz. 2 zincirden itibaren her ilmeğin üzerine sık iğne ile batıyoruz. 3 zincir çekerek geri dönüyoruz. Sıra sonuna kadar her ilmeğin üzerine 1 defa trabzan yapıyoruz örüyoruz. Bir sonraki seferde sıra sonuna kadar tekrar sık iğne yapıyoruz örüyoruz. 3 zincir çekerek dönüp sıranın sonuna kadar trabzan yapıyoruz. Bu işlemler ile tam 5 sıra örmüş olmalıyız. En son sıramız sık iğne ile bitecek, sakın unutmayalım.

Örgü Parmaksız Eldiven Yapılışı

Esas önemli kısım olan eldivenin desenine başlıyoruz. İlk adım olarak iplik rengimizi değiştiriyoruz. İlk sık iğne içine tığımıza iplik dolayarak batıyoruz. Uzun çekip yeniden ilmek alıp batıyoruz. İlmeklerin tamamını birden bir kerede çekiyoruz. Sonrasında 1 zincir çekip aynı yere yeniden aynı şekilde tekrar batıyoruz. 1 zincir çekip 3. sık iğne üzerine atlıyoruz. Aynı şekilde tekrar puf dikiş yapıyoruz. Sıra bitimine kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz.

 

Sonraki seferde renk değiştirip 2 puf dikişin arasına tekrar puf dikiş yapıyoruz. 6 sıra boyunca, her sıra renk değiştirerek bu işlemleri tekrar ediyoruz. 6 sıra ördükten sonra parmaklarımızın hizasına gelinceye kadar aynı şekilde örmeye devam ediyoruz.

Daha sonra 6 zincir çekiyoruz 2 puf dikiş atlayıp örmeye devam ediyoruz. Sonraki seferde zincirin üzerine puf dikiş yapıyoruz. Parmak kısmında sonra 4 sıra daha aynı biçimde örüyoruz. Gri renkli ”başlangıç ipimiz” ipe geçip 1 sıra sık iğne, 1 sıra trabzan, 1 sıra sık iğne örerek örgüyü tamamlıyıp bitiriyoruz. Aynı işlem ve sıralamaları eldivenin diğer teki eşi için de aynısını yapıyoruz.

Aşağıda verdiğimiz model grafiğinine bakarak Örgü Parmaksız Eldiveni rahatlıkla yapabilirsiniz. Örgü Parmaksız Eldiven Yapılışı başlıklı içerikli makalemiz hakkında görüşlerinizi yorum alanımızı kullanarak bizlere iletebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin 🙂

Örgü Parmaksız Eldiven Yapılışı

Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın