Genel

Otomobil Yerine Bisiklet Kullanmanın Faydaları

Bisiklet Kullanmanın Faydaları

Otomobil Yerine Bisiklet Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Bisiklet Kullanmanın Faydaları Neler ? Bisiklet kullanmayı seviyor musunuz? İki tekerleğin üzerinde, kendi gücünüzü kullanarak seyahat etmekten hoşlanır mısınız? Çoğunuz belki evet belki de hayır diyeceksiniz. Ama birazdan okuyacaklarınız dan sonra az önce sorduğumuz soruya kocaman bir “EVET” ile cevaplayacağınızı düşünüyoruz. Neden mi? Çünkü bisiklet kullanmanın bildiğiniz ama görmezden geldiğiniz bir çok faydası var. Mesela otomobil yerine bisiklet kullanmanızı önersek 🙂

Bisiklet Kullanmanın Faydaları

 

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

  • Tamam, otomobiller yaşantımızın bir parçası haline gelmiş olabilirler. Hatta onlarsız bir hayat düşünemiyor bile olabiliriz. Fakat çok yakın mesafelerde bile hemen arabalarımıza koşup kontağı çevirmemiz doğru mu? Evet, neredeyse her haneye en az bir otomobil düşmesi, aslında onlara ne kadar bağımlı olduğumuzu kanıtlıyor. Oysa ki otomobiller yerine bisiklet kullanmak için tercih edebileceğimiz bir çok yer var.
  • Mesela; iş yeriyle evi arasındaki mesafe hiç de uzak olmayan kişiler alternatif yolları kullanmak yerine otomobil kullanmayı tercih ediyorlar. Günümüzde hepimiz o kadar çok rahata alıştık ki birkaç kilometre uzağa gidecek olsak bile hemen arabalarımıza yöneliyoruz. Çünkü yürümeyi unutur hale geldik. Düşünecek olursak gün içinde parmakla sayılacak kadar az adım atıyor, aynı derecede çok az hareket ediyoruz.
  • Bu durumu değiştirmek istemez misiniz? eğer hala yoksa bir bisiklet satın almalısınız hemen ve daha fazla yürümeye başlamalısınız. Sonra mı; emin olun ki arabanızın kontağını daha az çevirmeye başlayacaksınız. Bu köklü değişikliğin hayatınızı ne kadar olumlu yönde etkileyeceğini sizde göreceksiniz.

Yakıt Masrafını Ciddi Ölçüde Azaltabilirsiniz!

  • Evet belki kış şartlarında çok rahat bisiklet kullanamazsınız.Fakat ülkemizin birçok bölgesinde kışlar pek sert geçmiyor. Yani eminim ki iklimsel olarak aramızda, bütün yıl boyunca bisiklet kullanabilecek kişiler vardır. Otomobil yerine bisiklet kullanmaya başlamamızın ilk faydalarından biri, yakıt masrafından kurtulmak ya da en azından büyük oranda tasarruf etmeniz olacaktır.
  • Ülkemizde yakıt fiyatlarının ne kadar pahalı olduğu düşünülürse bu önemli bir nokta. Neredeyse her gün gelen yüklü zamlar yüzünden ne kadar çok insanın bütçesini zorladığını bir düşünün. Böylece bisiklet kullanmaya başladığınızda her ay yüzlerce liranızı yakıt almak için harcamak zorunda kalmayacaksınız. Ne dersiniz; yakıt masrafından kurtulma düşüncesi bile insanı bisiklet kullanmaya teşvik etmiyor mu sizce de?
  • Düşünün sabah evinizden çıkıyor ve bisikletinize biniyorsunuz. İş yerinize, markete, okula ya da gideceğiniz yer nere ise oraya bisikletinizle gidiyorsunuz. Her seferinde tam da hayatın içine doğru bir macera; yoldan geçen insanlar, bir kenarda oynaşan yavru kedicikler, gözlerinizin içine sıcacık bakan sokak köpekleri, ikinci baharında sabah yürüyüşüne çıkmış emekliler, dükkanının kepenklerini kaldıran esnaf, kısacası hayatın ta kendisi…
  • Arabanızı kullanırken fark edemediğiniz daha bir sürü şeyle karşılaşırsınız. Bisikletle seyahat etmek bizce yaşadığını hissetmektir. Önceden göremediğiniz bir çok güzellik olduğunu görüp yaşadığınızı daha çok hissedeceksiniz. Hayatınız ev, araba ve gittiğiniz yerde gördüklerinizden ibaret olmamalı. Bu faydalı seçeneği göz ardı etmeyiniz.

Paylaşımlarımızı Beğenip Desteklemek İçin Facebook  Sayfamıza da Bekleriz

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın