Nasıl Yapılır ? Teknoloji

Otomobillere Boya Koruma Nasıl Yapılır


Otomobillere Boya Koruma Nasıl Yapılır Nelere Dikkat Etmeliyiz

Otomobillere Boya Koruma Nasıl Yapılır Nelere Dikkat EtmeliyizBoya Koruma, pasta cila yapılmış araçlarda temiz bir yüzeye, aynı cila uygulaması yapılır gibi temiz bir bez ile cilamızı beze döküyoruz, kaputun üzerine dairesel hareketler ile uygulamamızı yapıyoruz. Bunu da boya korumamızı bez ile hafif bir şekilde çok fazla bastırmadan, gevşek şekilde de bırakmayacak şekilde hafif bastırarak, uygulayacağımız yüzeye bez yardımı ile sürüyoruz.

Cilayı sürdükten sonra, belli bir kuruma süresi olduğu için uygulama ardından beklememiz gerekmektedir. Bu bekleme süresi, cilanın üzerinde kullanım şekilleri kısmında yazmaktadır. Kuruma süresi, cilanın tamamen boyaya işleyerek kaput üzerinde bir katman oluşturduğu süredir.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Kuruma işlemi tamamlandıktan sonra, silme işlemine geçeceğiz. Yine temiz bir bez ile kaportaya fazla basınç uygulamadan ve hafifte olmayacak şekilde dairesel hareketler yaparak, oluşan cila tabakası temizlenerek boya koruma işlemini bitirmiş olacağız.

Boya Koruma Ne Zaman Yapılır

Boya koruma işlemi aracın durumuna göre ayda bir yada iki ayda bir araca uygularsak, güneş ışınlarından, yağmurdan ve diğer tozdan pislikten, ufak tefek çizilmelerden aracımızı daha iyi korur.

Aracımıza Kendimiz Boya Koruma Uygulayabilir miyiz?

Piyasada boya koruma ürünleri, boya malzemeleri satan nalburlarda mevcuttur. Bunu aslında herkes yapabilir. Boya koruma işlemi pasta cila gibi profesyonellik isteyen bir işlem değildir. Otomobillere Boya Koruma Nasıl Yapılır Nelere Dikkat Etmeliyiz. kısaca açıklamak gerekir ise Temiz yüzeye cilamızı dökerek, normal arabayı siliyormuş gibi siliyoruz, belli bir kuruma zamanı var, zaten aldığınız ürünün üzerindede kaç dakika beklemeniz gerektiği açıklamalı olarak anlatılmıştır. Bu bekleme süresinden sonra yine aynı şekil, temiz bir bez ile hiç bir yerinde iz kalmayacak şekilde siliyoruz.

Pasta cila uygulamasını yaptırdığınız yerde, genelde bu işlemi kendileride otomatik olarak yapacaktır. Pasta cila işlemi yapmadan zaten bunun pek bir anlamı yok. O yüzden kendinizin uğraşmanıza gerekte yok.

Araca pasta nasıl yapılır nelere dikkat etmemiz gerekli başlıklı konumuza da buradan ulaşarak. Pasta nasıl yapılır, nasıl uygulanır hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Otomobillere Boya Koruma Nasıl Yapılır Nelere Dikkat Etmeliyiz Videolu Anlatım

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın