Nasıl Yapılır ?

Pasaport kaydı kaç gün içinde yapılmalı ? Nelere dikkat edilmeli

Pasaport kaydı kaç gün içinde yapılmalı ? Nelere dikkat edilmeli

Bu gün sizlere yurt dışından gelen cep telefonları için dikkat etmeniz gereken işlemleri belirteceğiz. Pasaport kaydı kaç gün içinde yapılmalı ? Nelere dikkat edilmeli konumuz hakkında uzmanalan ekibi olarak sizlere bilgiler vereceğiz. Pasaport kaydı dolandırıcılığına yakalanmamak için nelerin yapılması gerektiği hakkında da sizlere bilgi vereceğiz.

Pasaport kaydı kaç gün içinde yapılmalı ?

Pasaport kaydı yapabilmeniz için yurt dışına giriş çıkış yapmanız yeterlidir. Bunun için yurt dışından 120 gün içerisinde pasaport kaydı yapmanız gerekmektedir. Her pasaport için 1 telefon kayıt edilebilirsiniz. 2 yıl içerisinde yeni telefon getiremezsiniz.

Pasaport kayıtı yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir ?

  • Pasaport kayıtı yaptırırken yurt dışından geldikten sonra 120 gün geçmemesi ve o süre zarfında kayıt yapmanız gerekir.
  • Pasaport kaydı yaptırılacak kişinin pasaportuna son 2 sene içinde başka bir cihazı kayıt etmemeniz gerekmektedir.

Pasaport kaydı nasıl yapılır ?

  1. Eğer pasaportunuz varsa yapacağınız işlemler oldukça basit. İlk olarak cihazınız numarasını sorgulamasını yapmanız gerekmektedir. iMei numarasını *#06# şeklinde sorgulayabilirsiniz.
  2. e-Devlet şifreniz yoksa PTT’den e-devlet şifrenizi alınız.
  3. i-mei numarasını aldıktan sonra en yakın banka ve bankamatiklerden pasaport kaydı harcı olan 150 TL açıklamaya i-mei yazarak giriş yapınız. Ödeme yaptıktan sonra 24 saat bekleyiniz.
  4. Daha sonra e-Devlet sitesinden IMEI kayıt sekmesini arama kısmından aratıp giriş yapınız. ( https://turkiye.gov.tr )
  5. IMEI kayıt sekmesinden pasaport kayıtını yapabilirsiniz.

Pasaport Kaydı Yapan Firmalar’da dikkat edilmesi gerekenler

  • Yurt dışından ucuz fiyata telefon getirmeniz güzel bir durum ancak sizin pasaportunuz yoksa başkasının pasaportunu kullanmak sıkıntı yaratabilmektedir. Ne gibi sıkıntı derseniz bu işi 3 kağıtçılığa döken bazı insanlar kaydınızı yaparken eksik belge yolluyor. Size kayıt yaptım diyor siz kaydınız yaptığını sanıyorsunuz ve cihazı kullanmaya başlıyorsunuz 6 ay sonra bir bakmışsınız telefonunuz kapanacaktır bu nedenle telefonunuzu kayıt ettirin uyarısı geliyor. Bu tip durumlarla karşılaşmamak için güvendiğiniz insanlar ile bu ticari çalışmayı yapınız.
  • Ayrıca bazı akıllı sanan insanlar yurt dışından gelen Turistlerin belgeleri ile telefon kaydı yapmaktadır. Turistler yurt dışına çıkış yaptığı andan itibarende telefonunuzun pasaport kaydı iptal olabilmektedir. Bu nedenle çok çok dikkatli olun. Yoksa ikinci bir pasaport arayıp bulduktan sonra kayıt yaptırmak için yine devlete 150 TL harç ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Uzman alan ekibi olarak Pasaport kaydı kaç gün içinde yapılmalı ? konusunda sizlere bilgi verdik. İşin özeti 120 gün içerisinde yurt dışına çıkmış birinin pasaportu ile 149 TL harç ödeyerek e-devlet üzerinden kayıt yapma imkanınız bulunmaktadır. Ancak başkasından pasaport hakkı alıp kayıt ettirmek risklidir. Güvenmediğiniz insanlarla bu tip ticari işlemler yapmayınız.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın