Teknoloji

Paypal Alternatifi Sistemler Hangileridir?

Paypal Alternatifi

Paypal Alternatifi 6 Adet Online Sistem Hangileridir?

Biliyorsunuz ki Paypal’ın Türkiye pazarından çekilme kararının ardından Paypal ile çalışan birçok kişi alternatif ödeme kanalları arayışı içine girdi. Bu yazımızda ise, Türkiye’de faaliyet gösteren PayPal alternatifi 6 adet online ödeme sistemini sizler için araştırdık ve bir araya getirdik.

Paypal Alternatifi

 • PayPal’ın Türkiye pazarından çekilme kararı internet dünyasında resmen şok etkisi yarattı. Bu durum PayPal kullanıcılarını alternatif bir online ödeme sistemi aramaya yönlendirdi.
 • Yapılan açıklamaya göre, Türkiye’deki satıcılar 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Türkiye’deki alıcılardan ya da diğer ülkelerdeki alıcılardan Türkiye’de bulunan hesaplarına ödeme mümkün olmayacaktı. Bu tarihten sonra Paypal ile çalışan kişilerin mağduriyet yaşamaması için kullanabileceğiniz 6 online ödeme sistemini sizler için bir araya getirdik.

PayPal alternatifi olan 6 online ödeme sistemi;

Payoneer Ödeme Sistemi:

 • Dünya üzerinde 200’den fazla ülkede geçerli olan Payoneer ödeme sistemi birçok şirketin aslında kurumsal olarak tercih ettiği bir ödeme sistemidir. Payoneer sisteminde hesap sahiplerine para göndermek, banka hesabından para çekmek, küresel ödemeler yapmak ve küresel para transferleri gerçekleştirmek mümkündür. Diğer sistemlere kıyasla abonelik ücretleri oldukça yüksektir. Ancak, özellikle kurumsal kullanıcılar için birçok özelliği bünyesinde barındırdığı sıklıkla tercih edilen bir ödeme sistemidir. Payoneer sistemi hakkında daha geniş ayrıntıları burada bulabilirsiniz.

Paypal Alternatifi

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

ininal Ödeme Sistemi:

 • Ön ödemeli bir karttır. İçine yüklediğiniz bakiye kadar harcama yapabilirsiniz. Kredi kartı ve Banka kartlarının geçtiği her yerde güvenle işlem yapabilirsiniz. Türkiye’de faaliyet gösteren bu online ödeme sistemlerinden biri de ininal. İnternet ve mağaza alışverişlerinde kullanılabilecek bu alışveriş kartını birçok noktadan temin etmeniz mümkün. inial kart Ptt, PttMatik, Migros, Migros Jet, Teknosa, D&R ve Yay-Sat bayilerinde bulunabiliyor ve yükleme yapılabiliyor.ininal karta sahip olmak ve kullanmak için 12 yaşında olmak da yeterli.

ininal kart herhangi bir bankada hesap açmak gerekir mi?

 • Hayır, gerekmez. ininal Kart alırken herhangi bir sözleşme ya da form imzalamak ve bankada hesap açmak zorunluluğu yoktur. Satış noktalarından 5 TL’ye alabileceğiniz ininal karta, yukarıda yazmış olduğumuz ininal para yükleme noktalarından para yükleyerek güvenle kullanabilirsiniz. ininal kartın aylık 2 TL servis ve kullanım ücreti vardır. Güncel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

Paypal Alternatifi

BKM Express

 • Açılımı; Bankalararası Kart Merkezi’dir. Bankalararası Kart Merkezi tarafından geliştirilmişbir yeni nesil bir ödeme sistemidir. BKM Express sistemi, kredi ve banka kartlarınızı tek bir hesap altında toplayıp hem sıcak alışverişte hem de internette kullanma imkanı sunuyor. Ayrıca, dilediğiniz kişilere istediğiniz zaman para gönderimi de mümkün. Şu an için 17 bankanın eklenebileceği BKM Express sistemine dahil olan tüm bankaları güncel olarak buradan takip edebilir ve sistem hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paypal Alternatifi

 

Wirecard Ödeme Sistemi:

 • Wirecard ile Mobil ödeme, kredi kartıyla ödeme ve ön ödemeli kart seçenekleriniz vardır. Ayrıca Wirecard bizlere birçok farklı alışveriş türü için de kullanım imkanı sunar. Ön ödemeli kartınızla oyun ve sanal mağaza alışverişleri yaparken, sisteme tanımladığınız kredi ya da banka kartlarınız ile online alışverişler yapabilirsiniz. Wirecard; Turk Telekom, Turkcell ve Vodafone ile çalışan sistemde SMS yazarcasına kolay ve güvenli mobil ödeme yapmanız mümkün. Wirecard için daha kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Paypal Alternatifi

 

WebMoney Ödeme Sistemi:

 • Bireysel ve kurumsal ödeme işlemlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz WebMoney transfer sisteminde Para Yüklemek, Ödeme Yapmak, Para Çekmek ve Yatırım Yapmak gibi birçok işlemi bir arada yapmanız mümkün. Kurumsal hesaplarınızda Borç Yönetimi ve İş Organizasyonu gibi farklı seçenekler de sunan sistem hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Paypal Alternatifi

 

Enpara.com

 • Bir çoğunuzunda bildiği üzere Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmeti olan enpara.com ile tüm bankacılık işlemlerinizi online olarak yapabilmeniz mümkündür. Enpara.com ile vadeli, vadesiz mevduat hesabı açabilirsiniz. Bireysel kredi başvurusunda bulunabilir, birikim hesabı açabilirler,para transferi ve ödemelerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. İnanıyoruz ki PayPal gibi farklı kredi kartlarının tek bir havuzda toplanmasına olanak vermese de, online bankacılık işlemleri ve online alışveriş için enpara.com iyi bir alternatif olacak gibi
  gözüküyor.

Paypal Alternatifi

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın