Nasıl Yapılır ?

Pet Şişe İle Çay Demlemek


Pet Şişe İle Su Kaynatarak İhtiyaçları Karşılamak

Doğa sporlarının bildiği fakat bir çok kişinin ihtiyaç duyacağı yada bilmesi gereken pet şişe ile çay demlemek konusunu sizlerle paylaşıyoruz. Aslında çay haricinde bu sistem ile bir çok şey yapılabilir. Mesela kahve yada hazır çorba  , hatta makarna bile yapabilirsiniz.

Pet şişe ile çay demlemek için adından anlaşılacağı gibi bizlere 1 adet pet şişe, çay, su birde ateş gerekli.

Öncelikle yapılması gerekenler;

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Ateş yakacağımız için, oluşabilecek kötü durumlara karşı, ateşin başka yerlere sıçramasını engellemek adına, ateş yakılacak yeri, ya kazarak çukur haline getirin, yada etrafını taşlar ile örelim ki, herhangi bir yangına sebebiyet vermeyelim.

Unutmayınız ki ormanlar bizlerin oksijen kaynağıdır, tüm insanların akciğeridir. Bunun için lütfen ama lütfen piknik alanlarında, ormanlarda, kamp alanlarında yaktığınız ateşin söndüğünden emin olmadan o kısımdan ayrılmayınız.

Ateşi yaktıktan sonra pet şişenin kapağını, hava alması açısından ve suyun kaynama derecesine geldiği zaman, pet şişeyi patlatmaması açısından çivi yada herhangi bir delici alet ile delelim.

Pet şişeyi tam doldurmayacak şekilde su koyalım ve köz olmuş ateşin üzerine pet şişeyi yerleştirelim. Şimdi aklınıza pet şişe plastik, ateşin üzerine koyduğumuz zaman erimezmi ? gibi bir soru gelecektir, meraklanmayın hiç bir şey olmaz. Pet şişe eğri büğrü olabilir ama içinde su olduğundan dolayı erime yapmayacaktır.

Su kaynadıktan sonra ister Pet Şişe İle Çay Demlemek, yada kahve yapmak, oralet makarna türü yiyecekler yapmak kolay olacaktır. Yada suyun içine çayınızı atarak demleme çay haline getirebilirsiniz.

Pet Şişe İle Çay Demlemek

Pet Şişe İle Çay Demlemek

Bu sistem bir çok doğa sporları yapan kişiler tarafından kullanılmaktadır, şahsım adıma konuşmak gerekirse, balık avına gittiğimiz zaman , semaver, çaydanlık bir çok alet edevat taşımak yerine bende bu şekilde su kaynatarak ihtiyaçlarımı gideriyorum.

Özellikle dağlarda koyun ve inek otlatan çobanlarımız bu sistemi çok kullanmaktadır. Bu konumuz askerliğini dağlarda yapan askerlerimiz içinde umarım faydalı olacaktır.

Bu ve buna benzer pratik tarifler doğada yaşam koşulları herkesin bilmesi gerektiği kanaatindeyim.

Aşağıda sizlere Pet Şişe İle Çay Demlemek videosu verilmiş izleyebilirsiniz.

Pratik tarifler hakkında sizlerde bizler ile irtibata geçip konunuzun yayınlanmasını isterseniz, yada sizde bir uzmanalan yazarı olmak istiyorsanız facebook fan sayfamızdan bizler ile irtibata geçebilirsiniz.

 

 

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın