Sağlık

Pozitif Enerji Veren Bitkiler


Pozitif Enerji Veren Bitkiler

Hemen hemen yaşadığımız ortamlarda hem dekoratif amaçlı hem de taze kullanım amaçlı yeşil yapraklı bitkileri hayatımıza alıyoruz. Peki ya bu bitkilerin çok daha fazlasını sağladığını biliyor muyuz? Haydi bakalım bu mucizevi bitkiler hangileri. Kim bilir belki de şu an yanı başınızda bir tane vardır.

Pozitif Enerji Veren Bitkiler

Pozitif Enerji Veren Bitkiler

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Pozitif Enerji Veren Bitkiler

Kaktüs

Kaktüsler minik renkli çiçekleri ile bulundukları ortamın havasını hemen değiştirir. Kaktüs diğer çiçekler gibi bitki ilgi ister. Kötü insanları, fesat kişileri çevrenizden uzaklaştıran bir gücü olduğuna inanılır. Ve radyasyon yayan aletlerinden gelen kötü elektromanyetik enerjiyi emdikleri bilindiğinden bolca ofis masalarının baş tacı konumundadır. Eğer ofisiniz de yoksa hemen bir tane edinin deriz…

Bambu

Bambu dekorasyon için uzun zamandır trend durumunda aynı zamanda  sofistike görüntüleri ile oldukça popülerler.  Bu bitkiye sahipseniz evinizde huzur ve sakinliğin kaynağı olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik kıskançlık için de birebir.

Yasemin

Yasemin ikili ilişkilerin bitkisidir. Çünkü ilişkiye ruhsal anlamda katkı sağlar. Ayrıca bu bitkiyi yatak odasında bulundurmanız romantizminize yararlı olacaktır. Naif görüntüsü ve mis gibi kokusu ile sizi mutlu edecektir.

Biberiye

Biberiye eski zamanlardan beri tıbbi alanlarda ve çeşni olarak yoğun olarak kullanılır. Duyusal anlamda bu bitki sevgi ve mutluluk getirmesiyle bilinir. Evde kolayca bir saksıda biberiye yetiştirebilir özellikle et yemeklerinizi şifalandırabilir çay olarak da tüketebilirsiniz.

Nane

Nane ilaç sanayinde yaygın olarak kullanılır. Sağlık için sayısız faydası bulunur,fakat aynı zamanda ortama pozitif titreşimler vermesi ile bilinir. Uykusuzluğa iyi gelir. Bu bitki aile hayatında iletişim artırır.

Okaliptüs

Bu bitki kıskanç ve kötü niyetli insanlarla gelen kötü enerjiyi kovma özelliğine sahiptir. Bu sebeple iş yerlerinde bulundurulması önerilir, çünkü bu bitki bolluk bereket ve refah sağlar. Nefes açıcı özelliği ile rahat bir uykunun anahtarıdır.

Aloe Vera

Bu bitkinin şans getirdiğine inanılır. Evinizin herhangi bir yerinde olması refah ve pozitif enerji sağlar. Aloe vera negatif enerjiyi emdiğinden zamanla sararabilir. Ev kazalarında özellikle yanık, çarpma gibi durumlarda çok etkilidir. Cilt yenileyici özelliği ile kadınların evde yaptıkları maskelerde çokça kullanılır.

Lavanta

Lavanta huzur veren bir bitkidir. Çiçekli ömrü az olduğunda kurutulmuş tohum olarak muhafaza edilir. Mis kokusu ile ortama mistik bir hava katar. Giysi dolaplarında kullanımı yaygındır. Haşereleri uzak tutar ve bir parça lavantayı yastığınızın içine koyarsanız rahatça uykuya dalmanıza fayda sağlar.

Daha fazlası için Facebook fan sayfamızı takip edin…

Yazar Hakkında

Zuhal

Evli ve 2 çocuk annesi 11 yıllık bir grafiker. Güzel sanatlar fakültesi Grafik tasarım bölümü mezunu. Güncel konulara meraklı, araştıran ve paylaşmayı seven biri. Annelik sanatında nacizhane de olsa bilgi birikim sahibi olduğunu düşünen ve insanlığa faydalı, sevgi dolu ve merhametli bireyler yetiştirmeye uğraş veren bir anne. Aklına koyduğunu yapan, asla vazgeçmeyen. Paylaştığı her şeyi tecrübe etmiş bir beşer. El işlerine meraklı bu yüzdendir ki uykusuz geceleri bol ve verimli olan bir emekçi.

Yorum bırakın