Genel

Pratik İlginç Bilgiler Nelerdir


Pratik İlginç Bilgiler Nelerdir  

Pratik İlginç Bilgiler Nelerdir: Mutfakta hamur işleriyle uğraştığınız zaman mutfağınızın tezgahı illakine kirlenir. İşiniz bittiğinde tezgahınızı kolayca temizlemek için bir miktar tuz serpiştirin ardından nemli bir bez yardımı ile siliniz. Tezgahınız kolayca temizlenmiş olacaktır.

Evde tart hamuru hazırlarken hamurunuz topaklanıyorsa bir tane yumurtanın sarısını ilave edin ve iyice yoğurun yumurtanın sarısını hamura yedirin. Evimizdeki Afrika menekşelerinin daha çok çiçek vermesini istiyorsanız, toprağına haşlayıp soyduğunuz yumurta kabuklarını karıştırın. Böylecelikle menekşeleriniz sağlıklı ve daha güzel daha çok çiçekler açacaktır.

Bazı çalışan kişilerde dirsek sertleşmesi oluşur, kolları devamlı masa üstünde olduğu için, bazılarımızında ayak topukları nasırlaşır ve sertleşir bunları daha yumşak olması için sertleşmesini istemiyorsanız bir dilim limon ile ovunuz. Böylece dirsek ve topuklarınız yumuşacık olacaktır. Haşladığınız etin daha yumuşak olmasını istiyorsanız, haşlama suyuna birazcık limon suyu yada sirke katınız. Eğer kızartacaksanız bir gece öncesinden sirkeli, sıvıyağlı sosun içinde bekletiniz.Sonra sostan çıkarttığınız eti hiç yağ koymadan kızartınız.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Pratik Püf Noktaları

Çarşıdan mis gibi aldığınız çekme kahvenizi taze saklamak istiyorsanız kavanoza boşaltınız iki adet kesme şeker atınız. Kavanozun ağzını sıkıca kapatın. Kahvenizin taptaze kaldığını göreceksiniz. Limonlardan daha çok su elde etmek isterseniz, limonu yıkayıp kurulayın sonra bir çatalla bir defa delin, sonra limonun suyunu sıkın.

Aldığınız kiviler çok sert ham ise 24 saat boyunca plastik bir torbanın içinde elma ve armutla saklayın. Ayaklarınız gün boyunca şişiyorsa sıcak suya koymak yerine, aksine kolonya ile ovalayınız. Ayak bilekleriniz ve ayaklarınız şişmeyecektir. Kurabiyelerinizi fırından çıkarında sıcakken tepsiden çıkarırsanız tepsiye hiç yapışmaz.

Pratik İlginç Bilgiler

Pratik İlginç Bilgiler Nelerdir

Eğer cildiniz kuruyorsa 1 muzu ezin, içine 1 çay kaşığı bal yada bademyağı karıştırıp yüzünüze sürünüz. 5/10dakika bekleyip ılık su ile yıkayınız. Kuru fasulyelerinızın ezilmeden dağılmadan pişmesini istiyorsanız tuzu salçayı ve domatesleri fasulyeler pişmeye yakın koyunuz. Evde yapılan kızartma kokularının bütün odalara eve yayılmaması için kızartma yağının içine bir kaç dal maydanoz atınız. Dolabımızdaki maydanozlardan fazla yararlanmak için saplarınıda kullanın. Kaynatın suyunu için tam bir idrar söktürücü ve zayflatıcı özelliğide vardır. Maydanoz saplarını atmayıp temizledikten sonra çorbalarda kullanabilirsiniz.

Prinç plavınızın tane tane ve bembeyaz olmasını isterseniz içine 4/5 damla limon suyu sıkınız. Öksürenler için bir büyük soğanı dörde bölünüz orta boy bir bal kavanozunun içine koyup iyice karıştırınız, 24 saat bekletiniz. Hazırladığınız bal ve soğanlar şurup haline geldiği zaman, soğuk algınlığı olan (öksüren) kişilere sabah akşam bir yemek kaşığı veriniz. Soğanın kendi içerdiği yağlar öksürüğü kesecektir.

Dışardan eşinize,sevgilinize yada arkadaşınız için satın aldığınız kır çiçeklerinin uzun süre dayanması ve vazoda güzelliğini korumasını için, suyunun içine birkaç damla çamaşır suyu damlatınız. Çok uzun ömürlü olacaktır.  Akşam üstleri 5 çayı yada sabah kahvaltıları için hazırladığınız hamur kızartmalarının lezzetli olmasını istiyorsanız eğer, hamurun içine eklediğiniz kabartma tozuna azcık toz şeker karıştırınız. 

Bizleri Takip İçin Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Hayatı Kolaylaştıran Küçük Bilgiler Püf Noktaları Başlıklı Konumuzada Göz Atmak isterseniz Tıklayınız.

 

 

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın