Genel

Rize Atatürk Heykeline Ne Oldu Nereye Taşındı ?


Rize Atatürk Heykeline Ne Oldu Nereye Taşındı ? Uzman alan ekibi olarak sosyal medyadaki bilgi kirliliği nedeni ile biz açıklama yapmak istedik. Rize’deki inşaat çalışmalarının yapıldığı noktada bulunan Atatürk heykelinin kaldırılması büyük tepki aldı ancak sonradan anlaşılan durum ile heykelin bulunduğu nokta ile ilgili gerekli açıklamalar gecikmedi.

Rize Atatürk Heykeli Kaldırıldı Mı ?

Rize’de sorumlu bir müdürün yaptığı açıklamada : Rize’de Atamızın heykelinin bulunduğu yerden kaldırılması konusunda yanlış bir bilgi var. Uzun sürecek bir kent meydanı inşaatının ortasındaydı, etrafı bariyerlerle çevrili olarak. Uzunca bir süre orada tören de yapılamayacak durumda. Atamızın heykeli özenli bir şekilde valilik binamızın önünde oldukça büyük ve daha güzel, daha görünür en merkezi yere taşındı. Tamamen kaldırılmış ya da yakışmayan bir yere koyulmuş değil. Şu an bulunduğu yer eskisinden daha güzel ve daha anlamlı. Kent meydanının inşaat hali ve heykelin yeni yeri fotoğraflarda olduğu gibi. Heykel düzenlemesi tam bittiğinde gündüz fotoğrafını da yayınlayacağım.

15 Temmuz Demokrasi ve Meydanı Projesi kapsamında inşaat halinde bulunan kısımda bulunan Atatürk heykelinin önünde törenler yapılamayacağı için Rize’de başka bir alana heykel taşındığını belirtmek isteriz. Ayrıca mimari yapılar ve heykeller sanat eserleri kapsamında korunduğunu bildirmek isteriz. Heykeli yapan sanatçının izni ve yetkisi olmadan hiçbir heykel yerinden kaldırılamaz veya başka yere koyulamaz. Buna benzer bir olay Çanakkale’de yaşanmış Seyit Onbaşı’nın heykelini yanlış yapılmasından dolayı kaldırılmış ancak Heykel Traş’ın dava açması ile heykel yanlış olsa bile yerine tekrar koyulmuştur. Kanunlar açık ve nettir ki bunun için sanatçıdan izin alınmış ve yerinin değiştirilmesi onaylanmıştır. Bu tip durumlar için provokasyon yapan medya yanında değil doğruların yanında olduğumuzu ve bu konuda sizlere bilgi verme sorumluluğunu taşıdığımız için bu bilgiyi paylaşmak isteriz. Rize Atatürk Heykeline yapılan hiçbir saygısızlık olmadığını aksine Rize Atatürk Heykeline zarar gelmemesi adına yapılan bir çalışma olduğu bildirilmiştir. Şu anda başka bir tören alanına taşınmıştır. Rize Atatürk Heykeli ile ilgili yapılan açıklamaların yanlış olduğunu aşağıdaki resimlerde de bu durumu açıkça göreceksiniz.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Rize Atatürk Heykeli kaldırıldığı yerdeki görüntü

Rize Atatürk Heykeli taşındığı yerdeki görüntü

Rize Atatürk Heykeli

Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın