Genel

Saç Beyazlaması İle İlgili Yanlış Bilinen 5 Gerçek!


Saç Beyazlaması İle İlgili Yanlış Bilinen 5 Gerçek!: İnsanoğlu doğar yaşarlar ve  belli bir yaşa gelince saçları ağarmaya yani beyazlaşmaya başlarlar. Neden saçlar beyazlaşır? Saçların beyazlaması ile ilgili pek çok fazla efsaneler bulunmaktadır. bu nedenledirki bazen hangi birine inanacağımızı seçmek oldukça zordur. Öyleyse bu efsanelerden bazılarını açığa çıkartalım!

Saç Beyazlaması İle İlgili Yanlış Bilinen 5 Gerçek!

Saç Beyazlaması İle İlgili Yanlış Bilinen 5 Gerçek!

Saç Beyazlaması

 • Yanlış: Hani derler hep tek bir beyaz saç telini koparırsanız yerine daha çok beyaz saç çıkacaktır fikirleridir.
 • Doğru: Kafanızda ilk beyaz saçınızı fark ettiğiniz anı hatırlıyor musunuz? Eminizki hemen koparmak istemişinizdir. Eğer ilk beyaz saçınızı koparırsanız daha fazla beyaz saçınızın çıkacağı söylenmiştir. Bu söylenti tamamen uydurulmuş bir efsanedir. Beyaz saçın koparılması daha çok beyaz saçınızın çıkmasına asla neden olmaz. Sadece saç folikülüne zarar verebilir. Saçlarınızın dökülmesine yol açabilirler. Beyaz saçlara sahip olmak en azından saçsız kalmaktan daha iyidir, sizcede öyle değil mi?
 • Yanlış: Saçlarınızı devamlı boyamak saçlarınızın beyazlaşmasına neden olur.
  Bunu söylentileri mutlaka sizlerde duymuşsunuzdur, ”saçların beyazlamaya başladı çünkü saçlarını boyamaya başladın” Bu açıklama tamamen yanlıştır!!! Saçlarınızı boyamak sizin saçlarınızın daha çabuk beyazlaşmalarına asla neden olmaz. Sadece saçlarınızı boyattırmak uzun vadede saçlarınızın yıpranmasına kurumasına uçlarının kırıklanmasına neden olur. Saçlarınızın asla hızlı beyazlaşmalarına neden olmazlar.
 • Yanlış: Daimi güneşe maruz kalan kişilerin saçlarının beyazlaşmasına neden olur.
  Aşırı fazla güneş ciltlere olduğu kadar saçlara da zararlıdır.Asla güneş saçlarınızın beyazlaşmasına neden olmaz. Beyaz saç az melanin içermektedir. Bu nedenledir ki güneş ışınlarından daha çok zarar görmektedir.
 •  Yanlış: Gri saç gerçekten gri renktedir.
  Gri saç gerçekten gri renkte değildir. Gri saç beyaz ve siyah saçların bir kombinasyonudur.
 • Yanlış: Başımızdaki beyaz saçlar daha hızlı uzamaktadır.
  Saçların uzaması saçın rengi ile alakası yoktur. Saç beyazladıkça saçın pigment üretimi azalmaktadır ve dokusu değişmektedir. Ancak siyah saç ile kıyaslandığında daha hızlı ya da daha yavaş uzamamaktadır. Bence sizler kulaktan dolma söylentilere kulak asmayınız kadında olsa erkekte olsa insan her yaşta güzeldir. Her yaşın farklı ayrı bir güzelliği vardır onun için saç beyazlamasına fazla takılı kalmayın takıntı yapmayın…

Takip İçin Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Genel Bölümü Katagorimize de Göz Atmak İçin Tıklayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın