Sağlık

Saç Dökülmesine Çözüm


Saç Dökülmesine Çözüm

Öncelikle saç dökülme sebeplerini inceleyim. Kadın, erkek, yaşlı genç herkeste görülen saç dökülmesinin nedenleri çok çeşitlidir. İlk neden genetik faktörler. Erkek tipi kelleşme dediğimiz dökülme tipi kapanın üst arka kısımı ve alnın iki yanında olan dökülmelerdir ve tamamen genetik yatkınlık kaynaklı olduğu düşünülmektedir. Hormonel değişikliklere bağlı dökülmeler kadınlarda hamilelik ve doğum sonrasında baş gösterir. Vitamin eksiklikleri ve endokrin hastalıklarda saç dökülme sebebidir ve sadece saça dıştan yapılan müdahaleler ile önlemek mümkün değildir. Uygun ilaç tedavisi gerektirir. Mevsimsel dökülmeler bir aşka faktördür. İlkbahar ve sonbahar aylarında saç dökülmesi yoğunlaşabilir bunun için aşağıda vereceğimiz kürler ile azlama sağlayacaksınız. Saça uygulanan dış etkenler boya, ısıl işlemlerde en büyük etkiler arasındadır.

Saç Dökülmesine Çözüm

Saç Dökülmesine Çözüm

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Saç Dökülmesine Karanfil Kürü

1 avuç karanfili bir kase suda 7 dk kaynatalım ve ılındıktan sonra saçımızı bu su ile yıkayıp durulamadan çıkalım. Haftada bir kez uygulamak ile gözle görülür etki sağlar.

Saç Dökülmesine Yumurta-Bal-Zeytinyağı Kürü

1 yumurta 1 tatlı kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı zeytin yağını karıştırıp ıslak saça maske olarak uygulayın 1 saat sonra ılık su ile durulayın. 2 haftada bir kez kullanımı uygundur.

Saç Dökülmesine Doğum Kontrol Hapı Kullanımı

200 ml bitkisel şampuana 2 tane doğum kontrol hapını iyice ezip karıştırın. Her yıkamada kullanın. İnanamayacağınız kadar etkili bir formüldür.

Saç Dökülmesine Lavanta Kürü (Yıkama)

2 su bardağı sıcak suya bir tatlı kaşığı lavanta ekleyip 5 dk kaynatınız.  Saçınızı ılıkken bu su ile yıkayıp arım saat bekletip durulayınız. İki ay bu küre gün aşırı devam ediniz.

Saç Dökülmesine Lavanta Kürü (İçme)

1 tatlı kaşığı lavanta, 1,5 su bardağı suda 7 dakika demlenir. Ilıtılır ve içilir.

15 gün boyunca gün aşırı akşam yemeklerinden 2 saat sonra bir çay bardağı dolusu içilmesi gerekir. 15 gün sonra 10 gün ara verilir ve tekrar 15 gün boyunca gün aşırı kullanılır. Bu kür her defasında taze olarak hazırlanmalıdır. Kür bitiminde saçlarınızın dökülmediğini göreceksiniz.

Saç Dökülmesine Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

1 tatlı kaşığı katı hindistan cevizi yağını elinizde ısıtıp nemli temiz saça maske yapın 2 saat streçfilme sarılı bekleyin ılık su ile durulayın. Haftada bir kez kullanın.

Daha fazlası için Facebook Fan sayfamızı takip edin.

 

Yazar Hakkında

Zuhal

Evli ve 2 çocuk annesi 11 yıllık bir grafiker. Güzel sanatlar fakültesi Grafik tasarım bölümü mezunu. Güncel konulara meraklı, araştıran ve paylaşmayı seven biri. Annelik sanatında nacizhane de olsa bilgi birikim sahibi olduğunu düşünen ve insanlığa faydalı, sevgi dolu ve merhametli bireyler yetiştirmeye uğraş veren bir anne. Aklına koyduğunu yapan, asla vazgeçmeyen. Paylaştığı her şeyi tecrübe etmiş bir beşer. El işlerine meraklı bu yüzdendir ki uykusuz geceleri bol ve verimli olan bir emekçi.

Yorum bırakın