Sağlık

Saç Uzatmak İçin Nasıl Bir Saç Bakımı Yapılmalı ve Nelere Dikkat Edilmeli


Saç Uzatmak İçin Nasıl Bir Saç Bakımı Yapılmalı ve Nelere Dikkat Edilmeli

Saç Uzatmak İçin Nasıl Bir Saç Bakımı Yapılmalı

Saç Uzatmak İçin Nasıl Bir Saç Bakımı Yapılmalı

 Saçımızın daha hızlı uzamasını sağlamak için, uygun bakımı uygun dönemlerde kullanmamız çok önemli, bunun ile birlikte saçınızda kırıklar var ise, genelde uzun saçlıların yüzde doksanında bu kırıklar mevcuttur, profesyonel bir kuaförden destek almakta fayda vardır. Eğer saç kırıkları temizlenmez ise saç kırıkları dibe doğru hareket halinde olduğu için saçlarınız daha çabuk kırılır, daha çabuk deforme olur ve buda sizlere saçınız uzamıyor gibi gelir. Buna çok dikkat edilmelidir.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Saçınıza Ne Tür Şampuan Kullanmalısınız

Kullanacağınız şampuanları saç derinizin özelliğine göre tercih etmelisiniz, yağlı saçlarınız var ise yağlı saçlar için şampuan gibi ürünler kullanılmalıdır. Şampuanları uygularken saç derinize mutlaka friksiyon denilen yani saç dolaşımını hızlandırıcı, parmak uçları ile masaj yaparak uygulayın. Çünkü günün yorgunluğu, stresi, akşam eve gittiğimiz zaman dinlenmek sureti ile azalacağı gibi banyo esnasında saç köklerimiz içinde o günün yorgunluğu ve stresi saçların dibine yapacağınız masaj ile daha yumuşak hale gelebilir.

At Kuyruğu Şampuanı Nedir

At kuyruğu şampuanı; Amerika’daki bir takım ünlülerin bu ürünü kullanması ile dünyanın gündemine oturmuş bir üründür. 100% başarısı ispat olmamakla beraber bazı saç dokularında pozitif durumlar söz konusu olmuştur. Örneğin kalın telli ve yağlı saç grupları için kullanıldığı zaman bu ürün, saç derisinde yağlanmanın azaldığı görülmüş, saç dokularının daha kalın olduğu tespit edilmiştir.

Aynı at kuyrukları gibi düşünün, atın kuyruğu da çok kalın telli ve serttir. Onlarda bu şampuan kullanıldığına göre kalın telli sert ve yağlı dokularda insanın saçı olduğu zaman bunları da kullanmak sureti ile bu ürün tercih edilmiş ve o saç dokusuna ve deri özelliklerine sahip olan kişilerde pozitif sonuç doğurmuş.

Saç Uzatmak İçin Nasıl Bir Saç Bakımı Yapılmalı

Saç uzatmak için en önemli bakımlardan biri, konumuzun başında söylediğimiz gibi, saç kırıklarının düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir.

Saç kırıkları temizlenmez ise banyodan sonra yada denizden çıktıktan sonra saçınızı tarar iseniz saçınızda kopmalar olacaktır. Saç sürekli koptuğu içinde saç uzayamaz.

Saç kırıkları alındıktan sonra mevsimine uygun bakımları yapılması gerekmektedir. Örneğin kışın havalar soğuk olduğu için saça nemlendirici bakım ürünleri, yaz ise güneşin zararlı ışıklarından koruyacak kozmetik ürünler kullanılmalıdır.

Uzmanından daha fazla bilgi için facebook fan sayfamızı beğenmeyi unutmayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın