Moda

Saçlarda Moda Röfle Balyaj Ombre Hangisi Size Uygun


Saçlarda Moda Röfle Balyaj Ombre Hangisi Size Uygun Saçlar kuşkusuz ki her kadın için çok önemlidir. Hele ki bakımlı pırıl pırıl gözüken saçlar her kadının hayalidir. Saçlara boya ve açıcılar ile yapılan ışık ve renk oyunları kusursuz güzelliğinize güzellik katar tabi profesyonel ellerde 🙂 Şimdilerin modası omber uygulamaları peki ya popüler kültür ile hayatımızı giren bu terimler nedir ve nasıl yapılır biliyor muyuz?

Saçlarda Moda Röfle Balyaj Ombre Hangisi Size Uygun Nasıl Yapılır?

Röfle

Saçınızın 5-6 ton açığının saç aralarına açıcı kullanılarak yapılan uygulamadır. Özelliği çok sık ve saç diplerine yakın yapılmasıdır.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Saçlarda Moda Röfle Balyaj Ombre Hangisi Size Uygun

Saçlarda Moda Röfle Balyaj Ombre Hangisi Size Uygun

Balyaj

Balyaj istenilen renkte, istenilen kalınlıkta ve miktarda tıpkı röflede olduğu gibi saçın aralarına yapılır. Veya sadece saçın uç kısımlarına yapılabilir. Standar ve düzenli bir  çalışma gerektirmeyen bu işlem size doğal ve ışıltılı görünüm sağlayacaktır. Saçlarınız için krepelenmiş tutamlar halinde de yapılabilir.
Krepe ile yapılan balyaja, krepe balyaj denir. Krepe balyaj yöntemi en çok kullanılan balyaj yöntemidir.
Daha fazla kalınlıkta, parça parça, saçın dip kısmından başlayın ve uçlarına karışık bir biçimde yapılması işlemine de papatya balyaj denir. Papatya balyaj yapmak için saçı sabitleyecek aparatla, kişinin başına geçirilerek saçlar tepeden her yöne eşit dağılacak şekilde taranır. Aparatın üstünde kalan saçlar isteğe bağlı şekilde boyanır.

Saçlarda Moda Röfle Balyaj Ombre Hangisi Size Uygun

Saçlarda Moda Röfle Balyaj Ombre Hangisi Size Uygun

Ombre

Ombre saçın dipten başlayarak üst kısımların koyu, uçlara doğru açık renklerin kullanıldığı ve bu işlemin, kullanılan özel bir teknik sayesinde son derece doğal bir görünüm verilerek yapıldığı saç boyama şeklidir. Diplerde ve uçlarda kullanılacak renkler genellikle kontrast renklerdir. Ombrenin önemli özelliklerinden biride saç uçları sanki güneşten kendi kendine açılmış izlenimi vermesidir.

Saçlarda Moda Röfle Balyaj Ombre Hangisi Size Uygun

Saçlarda Moda Röfle Balyaj Ombre Hangisi Size Uygun

Röfle Balyaj Ombre Hangi uygulama size uygun?

Röfle, kişinin yüzünü daha solgun ve yaşını olduğundan daha büyük gösterdiğinden dolayı günlük hayatta devamlı makyaj yapma gereksinimi duyan bayanların tercih etmesi gereken bir işlemdir. Ve sarı saç tutkunu olan kişilerin tercih etmesi gerekir.

Gölge, röfleye nazaran uzman bir kişinin elinden çıktığında makyaja gerek duymadan rahatlıkla günlük hayatta kullanılabilir. Fakat teniniz açok açık ise bayanların tercih etmemesi gerekir. Daha çok buğday tenli diye tabir ettiğimiz hafif esmerimsi ten rengine sahip kişilere daha çok yakışmaktadır.
Balyaj istenilen tonda ve oranda yapıldığı için bu yöntemi herkes içini ferah tutarak yaptırabilir. Beyaz ten rengine sahip kişiler daha canlı tonlarda balyaj yaptırarak vücutlarına ve yüzlerine canlı bir görünüm getirebilir. Koyu tene ve saç rengine sahip biri iseniz sert görünümlerini yumuşatmak adına daha açık renkler kullanmayı tercih etmelisiniz. Açık renk kullanarak sert görünümüzden kurtulabilirsiniz.

Daha fazlası için Facebook Fan sayfamızı takip edin…

Yazar Hakkında

Zuhal

Evli ve 2 çocuk annesi 11 yıllık bir grafiker. Güzel sanatlar fakültesi Grafik tasarım bölümü mezunu. Güncel konulara meraklı, araştıran ve paylaşmayı seven biri. Annelik sanatında nacizhane de olsa bilgi birikim sahibi olduğunu düşünen ve insanlığa faydalı, sevgi dolu ve merhametli bireyler yetiştirmeye uğraş veren bir anne. Aklına koyduğunu yapan, asla vazgeçmeyen. Paylaştığı her şeyi tecrübe etmiş bir beşer. El işlerine meraklı bu yüzdendir ki uykusuz geceleri bol ve verimli olan bir emekçi.

Yorum bırakın