Mobil Nasıl Yapılır ?

Samsung Galaxy E7 format atma nasıl yapılır ?


Samsung Galaxy E7 Format Nasıl Atılır ? Samsung Galaxy E7 Format atma ile ilgili Uzmanalan ekibi olarak bir makale yazdık. Samsung’un ürün yelpazesine katmış olduğu bu cep telefonu modeline nasıl format atabileceğinizden bahsedip siz değerli okurlarımızı bilgilendirmeye çalışacağız.

Samsung, Galaxy S modellerinden sonra farklı harf kombinasyonları ile devam etmeye karar verdi. Samsung E modellerine bir yenisini daha yani Samsung Galaxy E7 modelini de ekledi.

Samsung Galaxy E7 Format atma

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Samsung Galaxy E7 cep telefonunu kullanmayı tercih ettiğinizde tıpkı diğer Android kullanıcılarının da yaptığı gibi sizlerde oyun, uygulama yükleyeceksiniz ve net üzerinde sörf yapacaksınız. Bu durumda diğer Android telefonlarda yaşandığı gibi sizin telefonunuzda da fazla çerezlerin birikmesi, dosyaların çoğalması hallerinde telefonunuzda yavaşlama hatta donma gibi sorunlar oluşmaya başlayabilir. Bu tip sorunlar ile karşılaştığınızda yapmanız gereken tek şey telefonunuza format atmak olacaktır. Telefonunuza format atma işlemi telefonunuzda oluşan sorunları tamamen gidermeniz için en doğru hareket olacaktır.

Eğer bu sorunları yaşıyorsanız doğru yerdesiniz;

  • Samsung Galaxy E7 Ekran dondu
  • Samsung Galaxy E7 Ekran açılmıyor
  • Samsung Galaxy E7 Ekran kilitlendi

Samsung Galaxy E7 Format Atma

Telefonunuzu kullanırken bazı sorunlar oluşabilir. Telefonunuz açıkken oluşan küçük sorunları fabrika ayarlarına döndür diyerek çözebilmeniz mümkün. Küçük sorunlarda format atmak yerine Fabrika ayarlarına döndürmek en kısa ve en pratik çözümlerden biridir.

Aşağıda ki 2 işlemi de yapmadan evvel Fotoğraf, video, belge, Rehber gibi dosyalarınızı mutlaka yedeklemelisiniz.

Samsung Galaxy E7 Fabrika ayarlarına döndürme işlemi

Ayarlar > Kullanicı ve Yedek > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarını Sıfırla > Cihazı Sıfırla > Tümünü Sil adımlarını sırasıyla takip ettiğinizde telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmüş olursunuz. Küçük sorunlarda telefonu fabrika ayarlarına döndürmek telefonunuz da yaşamakta olduğunuz sorununu çözmeniz de faydalı olacaktır.

Samsung Galaxy E7 Hard Reset atma işlemi

Telefonunuz kapalıyken format atma, kilit desenini unutmak, telefona tuşlar ile format atma işlemi Hard Reset işlemi ile yapılır. Telefonunuz hiç açılmıyorsa ya da buna benzer diğer büyük sorunlarla karşı karşıyasanız Hard reset formatı işinizi görecektir. Hard format işlemi için aşağıda ki yönergeleri takip etmeniz yeterli.

İlk adım olarak Telefonunuzu kapatınız.

Ses Yükselt+ Home (Menü Tuşu) tuşlarına aynı anda basın ve basılı tutun, bu 2 tuşa basılı tutarken ardından Power (Güç) tuşuna basmalısınız.
Bu 3 tuşa basılı tutarken telefonunuz açılır ve Samsung logosu görünür. Samsung logosu göründüğü anda tuşları bırakmalısınız.

Recovery ekranı Samsung logosundan sonra karşınıza çıkacaktır. Ses kısma tuşu ile Wipe Data/Factory Reset seçeneğinin üzerine gelip Güç (power) tuşu ile onaylamalısınız. “Yes “ seçeneğini seçip tekrar Güç (power) tuşu ile onaylayın.

Reboot System Now seçeneğini seçip Güç (power) tuşu ile onaylama işlemi tekrarlaynız. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra Samsung Galaxy E7 Format atma, resetleme, sıfırlama işleminiz başlamış olacaktır.

Diğer mobil konularımıza Mobil kategorisinden ulaşabilirsiniz…

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın