Nasıl Yapılır ?

Sararmış Araba Farı Nasıl Beyazlatılır ?


Sararmış Araba Farı Beyazlatma Yöntemleri

Hanımların takıntılı konuları olduğu gibi erkeklerinde çoğunun takıntısı arabalarıdır. Bazıları o kadar takıntılıdır ki arabayı eve sokacak duruma gelir 🙂

Bayanlar gezmeye, alışverişe kısacası dışarıya çıkarken makyajına ve görünümüne çok özen gösterirler. Erklerin çoğunluğunda bu durum biraz farklıdır. Araban gıcır gıcır olacak, toz toprak olmayacak, farlar ise pırıl pırıl olmalı.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Peki yazın güneşi gören , kışında soğuk havayı gören far nasıl pırıl pırıl olabilirki.

Sararmış Araba Farı Beyazlatma Yöntemleri

Sararmış Araba Farı Beyazlatma Yöntemleri

Bu konumuzda sizlere Sararan farları nasıl beyazlatabiliriz , hangi yöntemler ile farlar beyazlar elimizden geldiğince anlatmaya çalışacağız. Konumuzun altında ise bu açıklamaları anlatan bir video yayınlayacağız.

Zımpara ile Far Parlatma

Bu sistem biraz zor ve meşakatli olsada, bir çok kişi tarafından uygulanan bir yöntemdir.

Bu iş için bizlere gereken malzemeler;

1 adet kağıt havlu,

1 şişe su (fıs fıslı şişelerde yani cam sil şişesinde olursa daha iyi olur)

Kağıt bant

1 adet mikrofiber bez

Far cilası

Son olarakta zımpara kağıdı.

Arkadaşlar öncelikle, farda çamur, toz , toprak kalmaması için farı bu kirlerden arındırmak adına yıkayın,

Yıkanan kısımı kuruladıktan sonra , kağıt bant ile far etrafını, kaporta kısmından farın üstüne gelmeden kağıt bant ile bantlayın. Bantlama sebebimiz; zımpara yaparken aracın kaporta ve boyasına zımparanın temas ederek zarar vermemesi açısından önemlidir.

Fıskiyeli su şişesini alarak farı ıslatın ve aynı şekilde zımpara kağıdınıda ıslatarak, dairesel hareketler halinde far’ı zımparalamaya başlayın.

Bu kısım çok önemlidir ve dikkate alınması gerekiyor. Zımparalama işlemi boyunca far ve zımparanızı devamlı ıslak tutun. Eğer kuru zemini zımparalarsanız far çizilecek ve özelliğini yitirecektir.

Tüm alanı zımparaladıktan sonra bu sefer sağa ve sola hareket ettirecek şekilde zımparalama işlemide devam edin.

Zımparalama işlemi bitince, temiz su ile farı yıkayın ve ardından kurulayın.

Far cilanızdan kısım kısım farın üzerine dökün ve bez ile döktüğünüz cilayı fara yedirin. Cilanın far üzerinde değmeyecek yeri kalmasın.

Tüm bu işlemler sonunda bezin kuru kısmı ile cilayı temizlediğinizde, far’ın pırıl pırıl bir hale geldiğini göreceksiniz.

Aynı işlemleri tüm farlara uygulayabilirsiniz.

Sararmış Araba Farı Beyazlatma Yöntemleri için birde diş macubu ile far beyazlatma var, bu konuyu da sizler için ileri ki günlerde paylaşacağız.

Facebook fan sayfamızı beğenerek bu konulardan anında haberdar olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın