Nasıl Yapılır ?

Sararmış Çay Bardakları Nasıl Temizlenir

saramış bardaklar

Sararmış Çay Bardakları Nasıl Temizlenir

Sararmış Çay Bardakları Nasıl Temizlenir.Çay bardakları açılımlı konumuzda sizlere  sararmış çay bardakları nasıl temizlenir nasıl parlatılır bu konulara değineceğiz.Evet çay bardakları çay içmeyi tüketmeyi seven bir toplum olarak  çay bardakları ve çay demlikleri mutfağımızın  demirbaşlarındandır.Ama bu çay bardakları kullanım sıklığına göre  sık sık sararırlar ve görüntü olarak hoş bir görüntü sergilemez.

Sararmış Çay Bardakları Nasıl Temizlenir

Çay bardaklarının  sararmasının bir çok sebebi olabilir.Elde yıkanıyorsa tam temizleyememe,bulaşık makinasına konuluyorsa makinanın içinde kalması beklemesi de bardaklarımızı sarartır.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Temizlik maddelerinin yetersiz olmasından kaynaklanabilir. Tüm bu etkenler yüzünden  dolayı çay bardaklarınız sararmaya neden olur. Şimdi ordan bir ses duyar gibiyim ilk aldığımız  gün gibi çay bardaklarımızı pırıl pırıl nasıl parlatırız?

Sararmış bardaklarınızı parlatmak için bir kaç yöntemden bahsedeceğim, öncelikle akla gelen çamaşır suyu ile temizleme yöntemidir.

Bu yöntemle  sararmış çay bardaklarınızı,  bulaşık makinasına dizin ve deterjan gözüne bir kaç damla çamaşır suyu dökün,  makinanıza bir ön yıkama yaptırın ve ardından normal standart yıkama yaptırın.

Elde Yıkanan Bardakları Parlatmak

Eğer elinizde yıkıyorsanız,  bir  leğene  ılık su doldurun, içine  biraz  çamaşırsuyu  dökün,  bi kaç damlada deterjan  damlatın ve  birazcık beklettikten sonra güzelce yıkayınız temizleyiniz.

Son olarakta sararan çay bardaklarınızı temizlemek için; bulaşık süngerinizin üzerine bir kaşık karbonat  koyun ve ovarak temizleyin ardından duru su ile  durulayın  yıkayıp temizleyin.

Bardaklarınızın daha lekesiz ve daha parlak olduğunu göreceksiniz.Dikkat edilmesi gereken hususlar, eğer elinizde yıkıyorsanız süngerinizin yumşak tarafını kullanın.Aksi halde çay bardaklarınızda çizikler meydana gelecektir. Buda çay bardaklarınızda parlak görünmesini  engelleyecektir.

Camlarınızı parlatın; Kimyasallı cam silme spreyleri yerine 1 litre suya 2 bardak sirkeli suda ıslatılmış bez ile silin. Kolayca temizler, iz bırakmaz. Yağlanmış gözlük camlarınızı da sirkeli suyla temizleyebilirsiniz.Paslanmaz çeliklerinizi de  bu yöntemlerle parlatabilirsiniz.Halılarınız parıldasın, Halılarınızı fırçaladığınız 4 litre suya 1 bardak beyaz sirke ekleyin pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.

Sizlere  Sararmış Çay Bardakları Nasıl Temizlenir konumuz da pratik bilgiler vermeye çalıştık. Sararan çay bardakları nasıl temizlenir parlatılır  anlatmaya gayret ettik.Umarız faydalı olmuşuzdur. Bir başka konuda  görüşmek üzere…

 

Bizleri facebooktan da takip etmek için Buraya Tıklayarak Facebook fan sayfamızı beğenebilirsiniz.

 

 

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın