Nasıl Yapılır ?

Sarımsağı Soymak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı


Sarımsağı Soymak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Sarımsağı Soymak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı. Öncelikle sarımsağın tanımını yapalım. Allium cinsinden bir soğanlı bitki türü. 25–100 cm yüksekliğe kadar boy atar. Yapraklarında, saplarında ve toprak altındaki soğanında kokulu bir yağ bulunur.Sarımsak yıllık bir bitkidir.

Türkiye’de sarımsak üretiminin en yoğun yapıldığı yer Kastamonu ilinin Taşköprü ilçesidir. Raf ömrü uzun tadı ve kokusu keskindir. Taşköprü sarımsağı başka yerlerde de yetiştirilmek istenmiş maalesef Taşköprü toprağında yetişen sarımsağın kokusu ve tadı alınamamıştır. Burada yetişen sarımsakların büyük kısmı ilaç fabrikalarına antibiyotik imalatı için verilmektedir. Raf ömrü çok uzun olan Taşköprü sarımsağı bir yıl süreyle soğuk hava depolarına ihtiyaç duyulmaksızın saklanabilmektedir.

sarimsagi-soymak-hic-bu-kadar-kolay-olmamisti3

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Şifa özellikleri

Sarımsağın, çiğ halde veya yağının, mikroorganizmalar üzerine antibiyotik etkiye sahip olduğu, antiviral,  ve antibakteriyal özellikleri üzerinde durulmaktadır. Bunun yanı sıra antiseptik işlevi, grip, nezle, ses kısıklığı, astım rahatsızlıklarına,bademcik, romatizma ve eklem enfeksiyonlarına, öksürük ve bronşite iyi geldiği ön plana çıkarılmaktadır. Terletici etkisi nedeniyle ateş düşürülmesine yardımcı olur.

Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirici ve hücre koruyucu etkisini destekler bazı bilimsel bulgular mevcuttur.

Sarımsak ayrıca tansiyonu ve kan şekerini de dengeleyicidir. Sarımsak, tansiyon düşürücü olarak bilinir ve tavsiye edilir.

Yan etkileri

Sarımsağın aşırı tüketiminin bazı yan etkileri olabilir. Sarımsağın yapısında yüksek oranda kükürt bileşikleri bulunması bir takım alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Ayrıca, aşırı miktarlarda çiğ sarımsak tüketimi, sindirim sırasında bağırsak gazlarına ve bağırsak mukozasındaki normal floranın zarar görmesine de neden olabilir.

sarimsagi-soymak-hic-bu-kadar-kolay-olmamisti1

Sarımsağı Soymak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Pratik Sarımsak Soyma Yöntemleri

  • Ben şahsen 1-2 dişten fazla kullanmadığım için dişi iki parmağımın arasına alıp üstten ve alttan baskı yapmak suretiyle soyuyorum. 10 saniye filan sürüyor işim.
  • En kolay yolu suya tutmaktir. Bir saat önceden bir kaseye slatınız, sarımsağin kabuklari o kadar cabuk soyulur ki şaşarsiniz.

Sarımsağı tek tek bıçakla soymak yerine bu iki yöntem sayesinde çok rahat edeceksiniz.

Sarımsakları soymadan önce 10 saniye mikrodalga fırında tutun.

Sadece 10 saniye mikrodalgada ısıttığınız sarımsakları elinizle rahatça soyabileceksiniz, bıçakla uğraşmanıza gerek kalmayacak.

Sarımsakları iki (mümkünse metal) kap içine koyup kapatarak, çılgınca sallayın. Açtığınızda sarımsaklar soyulmuş ve kullanıma hazır olacak.

Sarımsak adlı konumuzda sizlere Sarımsağı Soymak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı içeriğini anlatmaya çalıştık başka bir faydalı sebzede görüşmek üzere..

Bizleri takip için Buraya Tıklayarak Facebook fan sayfamızı beğenebilirsiniz…

%43

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın