Kültür Sanat Sinema

Shrek Kimdir ? Shrek Gerçek mi ?


Shrek kimdir ? Shrek Gerçek mi ? Shrek Yaşıyor mu ?

Shrek Kimdir ; Biz sinema severlerin Yeşil Dev ile tanışması 2001 yılında gerçekleşmiş ve gerçekten bizler tarafından çok sevilen bir kahraman olmuştur. Kaba ve çirkin görünümünün altında yatan iyi kalpliliği onun sevilmesinde kesinlikle büyük rol oynamıştır.

  • 2001 yılında çıkan serinin ilk filmini ülkemizin ünlü isimlerinin seslendirmesi ile animasyon sinema dünyasına hızlı bir giriş yapmıştır. Peki bu sevilen kahramanın aslında yüzyılın ilk yarısında gerçekten var olduğunu biliyor muydunuz?

Shrek Kimdir

Shrek kimdir ? Shrek Gerçek mi ? Shrek Yaşıyor mu ?

  • Peki aslında Shrek kimdir ? Kahramanımız , aslında 1903 yılında Fransa’da doğan Maurice Tillet isimli bir güreşçiden esinlenilerek ortaya çıkmış. Ural Dağında Fransız anne babanın evladı olarak doğan Tillet’in çok zeki bir çocuktu. Ortalama 10 ila 15 dil konuşabildiği bilinmektedir. Tillet çok küçük yaştayken babası ölmüştür.
  • Gençliğinde sempatik görünümünden dolayı lakabı ‘Melek Yüz’ olan Tillet 17 yaşına geldiğinde akromegali isimli büyüme hormonlarının düzensiz çalışması sebebi ile oluşan ve dengesiz bir büyümeye sebep olan bir hastalık nedeni ile el , ayak ve kafatası kemikleri kontrolsüzce büyümeye başlamış bundan dolayı görünümünde büyük değişiklik olmuştur.

shrek90

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

  • Devam eden hayatında 1937 de güreşle tanışmış 1940’ta ağır siklet güreş şampiyonu olmuş sonrasında 19 ay yenilgi yaşamamıştır fakat ilerleyen hastalığı nedeni ile 1954’te kalp krizinden ölmüştür.
  • Maurice Tillet’in onayı alınarak kendisinin suratından 3 defa şablon alınarak üç adet plastik yüz maskesi yapılmıştır.Bu maskelerden birincisi Milo Stein isimli iş adamına verilmiş , maskelerden ikincisi Patrick Kelly isimli İş adamına verilmiş ve yıllarca masasında süs olarak kullanılmış, üçüncü maske ise Lowa’daki Güreş Müzesi’ne bağışlanarak günümüze kadar korunmuştur.

shrek9

 

  • Şimdi Maurice Tillet isimli bu Fransız sporcunun, Hepimizin sevdiği animasyon dünyasının ünlü ismi Shrek ile benzerliğine bir göz atalım. Shrek kimdir hayatı nasıldı bir göz atalım.

shrek7

shrek8

 

shrek6

 

Maurice Tillet’in eşinin adı Fiyona değil Kelly Tillet idi. Boş zamanlarında bol bol satranç oynarlardı.

shrek5

  • Ayrıca Maurice Tillet’in, Louis Liinck isimli heykeltraş ustası tarafından küçük bir büstü yapılmıştır, bu büst Chicago’da Cerrahi Bilimler Müzesinde (Museum of Surgicial Science) saklanmaktadır.

shrek-heykel

  • Kendisi 1954′ te ölmesine rağmen görünümü sebebi ile ilham kaynağı olarak biz sinema severlere Shrek’i bıraktı.

Makalemizi Beğendiyseniz Benzer Konular İçin TIKLAYINIZ

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın