Sağlık

Sivilce Nasıl Geçer? Neden Çıkar?

Sivilce Nasıl Geçer

Gençler tarafından büyük bir sıkıntı olan özellikle ergenlik döneminde çıkan sivilceler bir cilt hastalığıdır. Birçok gencin sivilceler ile büyük sorunlar yaşadığı ve sivilce nasıl geçer sorusu ile çok fazla araştırma yaptığı bilinmektedir. Özellikle ergenlik döneminde meydana gelen hormon değişimi nedeni ile bazı fiziksel bozuklukların oluşması oldukça olağan bir durumdur. Bu bozuklukların sonucunda sivilceler oluşmaktadır.

Sivilce Nasıl Geçer Sivilceler belirli bir dönemde oluşmakta ve zamanla geçmektedirler. Ancak yağlı cilt tipine sahip olan kişilerde hem sivilce oluşumu fazladır, hem de sivilce daha uzun süre devam eden bir sorun olmaktan çıkamaz. Bu durumu engellemek ve sivilcelerden bir an evvel kurtulmak için bazı önlemler alınabilir. Cildimizde oluşan sivilceler için bitkisel çözümler kullanılabilir.

Sivilce Nasıl Oluşur, Neden Çıkar?

Ciltte yağ oluşumu cinsiyet ayırmaksızın ergenlik döneminde daha fazla olmaktadır. Hormonsal değişiklikler sebebi ile cildin daha fazla yağ üretmesi ile ciltte bulunan gözenekler tıkanabilir. Ciltteki gözeneklerin tıkanması ile cildimizden atılması gereken ölü deri ve maddeler orada kalmakta ve bakteriyel enfeksiyona neden olmaktadır. Bu sebeple de hava alamayan gözenekler tıkanıp şişerek sivilce denilen şekli alırlar.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

  • Bu nedenle birçok genç, cilt deki fazla yağı arındırmak ve yeniden oluşumunu engellemek için sivilce maskeleri uygularlar. Buradaki amaç cildimizin üzerinde bulunan yağ tabakasının arındırılması ve gözeneklerin açılmasıdır. Bu sayede enfeksiyon oluşumu engellenmiş ve sivilce oluşumu da bir nebze önlenmiş olacaktır.

Sivilce Nasıl Geçer

Sivilce Nasıl Geçer, Oluşmasını Önlemek İçin Neler Yapılır?

Sivilce nasıl geçer  ve nasıl oluşur; cildin fazla miktar yağ üretmesi ve gözeneklerin iyi bir şekilde temizlenememesi bu sebeple tıkanması sonucunda oluşur. Bunu önlemek ve sivilce oluştuktan sonra gidermek için cildin öncelikle temizlenmesi gerekir. Elbette bu temizlik çok daha farklı şekilde ve etkili olarak yapılmalıdır.

Oluşmuş sivilceler tırnak ile baskılayarak sıkılmamalıdır. Sonrasında sivilce izlerine sebep olacağından başka cilt sorunlarına neden olacaktır. Bu sebeple cildin temizlenmesi yolu ile sivilcelerle mücadele edilmesi en doğru yoldur.

Sivilce oluşumunu engellemek içinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli konular vardır.

Sivilce Nasıl Geçer

  • Yüzün düzenli olarak yıkanarak temiz tutulması ve gözeneklerin yağlanmasını engellenebilir.
  • Cilt gözeneklerini tıkayan makyaj ve kapatıcılar ( fondoten,pudra v.b.) kullanmayın veya kullandıysanız bile kısa sürede temizleyin.
  • Günde en az 2 litre su için, bol su içmek toksin atımını hızlandırır ve ciltteki yağ oluşumunu engeller.
  • Dengeli beslenin ve her besinden ihtiyaç kadar tüketin.
  • Düzenli duş alın ve sonrasında cilde nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin..Kısacası sivilce ile mücadele etmenin yolu sizlerinde anladığınız gibi hijyenden geçer.

Benzer konuda makalelerimiz için Sağlık Kategorimizi İnceleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın