Sağlık

Soğan Suyu Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir?


Soğan Suyu Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir?: Soğan nedir öncelikle bunu açıklayalım genelde herkes bilir ama yinede tanımını yapalım sizlere. Zambakgiller  familyasından olan yumrusu ve yeşil yaprakları olan yemeklerimize tat vermek için kullandığımız bir sebzedir. Bir tarım bitkisi olarakda tarlalarda, bahçelerde yetiştirilen ıtırlı bir bitki çeşitidir.

Soğan Suyu Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir?

Öncelikle soğanın içinde hangi elementlerin bulunduğunu anlatalım. Kuru soğanın içinde bulunan, kükürtlü bileşikler ve flavonoitlerin ve kesreti bulunur. Soğan bitkisinin içinde bulunan doğal zenginlikler sağlığı ciddi şekilde korur ve bağışıklığı aynı zamanda çok güçlendirir. Kuru Soğanın içinde bulunan organik doğal kükürtlerin insanlara dinçlik enerjisi kazandıran bir özellikleri vardır. İçinde bulunan bu bileşenler sayesinde insanlar genç kalıyor, uzun yıllar yaşlanmayarak hayatlarını daha sağlıklı genç yaşıyorlar. Bu da insanlar için avantaj demektir.

Soğan Suyu Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir?

Soğanın Faydaları Nelerdir?

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Azda olsa bazı insanlar kuru soğanı hiçbir yemekte sevmez ve kullanmazlar. Ama kuru ve yeşil soğan, birçok hastalıklara şifadır. Kuru ve yeşil soğanı genelde her yemeklerde hatta salatalarda bile kullanılması insanların daha zinde enerjik kalmasına katkıda bulunur. Soğan, birçok hastalıklara kansere de iyi gelmektedir. Özellikle gırtlak kanseri, mide kanseri,  için tedavi edici özelliği vardır. Soğanın içinde bulunan bileşimler sayesinde birçok tümör hastaları iyileşerek hayata dönmüşlerdir.

Soğan Suyunun Mucizevi Faydaları Nelerdir

 • Genelde birçok solunum rahatsızlıklarına iyi gelir. Astım hastalarında soğanı koklaması nefes açıcı özelliğini taşırlar. Aynı şekilde epilepsi, sara hastalık nöbetlerinde kuru soğan kurtarıcı bir gıdadır.
 • İnsan vücudunda kemik erimelerine kemik hastalıklarına da iyi gelir. Kemiklerin güçlü olmasında etkisi oldukça çok büyüktür.
 • Kalp ritimlerini düzenleyerek ,olası bir kalp krizlerinin önüne geçer. Kalp ritimlerini dengeleyerek insanların daha sağlıklı kalbe sahip olmasına yardımcı olur.
 • Bebek emziren annelerin genelde soğan yemesi yada suyunu içmeleri süt kanallarında daha fazla süt oluşmasına neden olur. Soğan özellikle gaz yapıcı bir besindir. Önlem almalı aşırıya kaçmamalı aşırı fazla yenilmemesi gereklidir.
 • İçinde bulundurduğu ”flavonoid” sayesinde damar tıkanıklığı olan kişilerin damarlarını açar. Damar tıkanıklığı hastalıkları için soğan mucizevi bir ilaçtır.
 • Soğan suyunu saçlara sürüldüğünde saçlar fazlasıyla gürleşirler. Saç  dökülmeleriniz zamanla azalır. Uzmanlar saçın çabuk uzaması sağlıklı şekilde gürleşmeleri için soğan suyunu önermektedirler.
 • Tansiyon düşürücü özelliği, kan şekeri düzenleyicisidir. Tıpta en çok kullanılan elementler soğan içeriklerinde yer almaktadır.
 • İştah açıcı özelliği vardır, zayıf insanların her yemekte soğan yemesi daha hızlı kilo almalarına yardımcı olur. Şişmanların ise kuru soğanı limonlu bir şekilde yemeleri daha hızlı şekilde zayıflamalarına katkıda bulunur.
 • Soğanın suyu göz yakıcı özelliğe sahiptir. Gözde olan mikropları da kırar. İnsanlar gözüm yandı, sulandı deseler bile aslında gözlerindeki bakterilerinde soğanın acısı sayesinde attıklarını tam olarak bilemezler. Soğan göz sağlığınada çok iyi gelir.
 •  Bronşit, astım, kuru öksürük hatta balgam gibi rahatsızlık veren hastalıklarda da bu gibi durumların giderilmesinde kullanılır.
 • Soğan mümkün oldukça çiğ olarak yenmelidir. Çünkü soğanlar çiğken daha vitaminli bir besin kaynağıdır. Pişirildiği zaman vitaminlerin ölmesi an meselesidir.
Soğan Suyu Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir?

Soğan Suyu Neye İyi Gelir?

Soğan ve soğan suyunun insan sağlığına faydaları  çok fazladır. Lütfen soğanı yemeklerinizden ve  sofralarınızdan hayatınızdan çıkartmayınız.

Takip İçin Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Sağlık Bölümü Katagorimize de Göz Atmak İçin Tıklayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın