Sağlık

Soğuk Algınlığına Doğal Reçeteler


Soğuk Algınlığına Doğal Reçeteler

Kış günlerinin gelip çattığı zamanlarda soğuk algınlığı büyük küçük herkesi etkiler. Bazen günlerce geçmeyen rahatsızlık için ilaç kullanımı çoğu zaman cevapsız kalır. Üst solunum yollarını direkt etkileyen soğuk algınlığı boğaz ağrısı, faranjit, ateş, öksürük ve ateşi tetikleyebilir. Bu dönemde en iyi çözüm ılık içecekler tüketmek olur. Doğal yollar ile ilaç kullanmadan soğuk algınlığını geçirebilirsiniz. Tabiki doktorunuza muayene olmanız gerekebilir. Bronşların tıkalı olması veya başka bir rahatsızlık var ise onu es geçmeniz ilerisi için ciddi problemler doğurabilir.

Soğuk Algınlığına Doğal Reçeteler

Soğuk Algınlığına Doğal Reçeteler

Soğuk Algınlığına Doğal Reçeteler

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

  • Ada çayı ıhlamur:  Ada çayı tek başına antiseptik özelliğe sahip çok önemli bir bitkidir. Ada çayını kaynamış suya ekleyip 8 dk üstü kapalı demleyin ve günde iki fincan tüketin. Ada çayı boğazlarınızı steril edecek ve solunum yolunuzu rahatlayacaktır. Ihlamur üst solunum yolları için son derece faydalıdır. Dilerseniz ada çayı ve ıhlamuru karıştırıp içebilir dilerseniz ayrı ayrı tüketebilirsiniz.
  • Zencefil limon bal: Taze zencefil, limon ve balı karıştırıp cam kasede muhafaza. Gün içinde ılık suya karıştırıp tüketin. Aynı şekilde toz zencefil ile de aynısı yapabilirsiniz.
  • Zencefil zerdeçal bal: Bu muhteşem üçlü soğuk algınlığına birebirdir. 1 çay kaşığı zencefil, 1 çay kaşığı zerdeçal, 1 yemek kaşığı balı karıştırıp tüketin.
  • Soğan sarımsak çayı: bir orta boy soğanı dörde bölüp bir diş sarımsak ile bir su bardağı suda 5 dk kaynatın. Ilındığında bal ilavesi ile tüketin.
  • Keçiboynuzu: Keçiboynuzunu bir bardak suda 5 dk kaynatıp tüketin veya keçi boynuzunu rondodan geçirip ılık su ile karıştırıp tüketin.
  • Pekmez ve tereyağı: Bir tatlı kaşığı tereyağını bir tavada ısıtıp içine bir yemek kaşığı pekmez ekleyip ısıtın ve ılınınca sabahları aç karnına tüketin.
  • Pekmez ve karabiber: Bir miktar pekmeze bir miktar karabiber ekleyip göğsünüze ve sırtınıza sürüp temiz bir bez ile kapatın sabaha kadar bu şekilde kalın.
  • Papatya: Geniz akıntınız çok ise bir tutam mayıs papatyasını bir su bardağı suda kaynatıp bir havluyu başınıza örtüp papatya buharını soluyun. Bu bronşlarınızı rahatlatır sinüzitiniz var ise ona da çok iyi gelir.

 

Soğuk Algınlığına Doğal Reçeteler

Soğuk Algınlığına Doğal Reçeteler

Daha fazlası için Facebook Fan sayfamızı takip edin…

Yazar Hakkında

Zuhal

Evli ve 2 çocuk annesi 11 yıllık bir grafiker. Güzel sanatlar fakültesi Grafik tasarım bölümü mezunu. Güncel konulara meraklı, araştıran ve paylaşmayı seven biri. Annelik sanatında nacizhane de olsa bilgi birikim sahibi olduğunu düşünen ve insanlığa faydalı, sevgi dolu ve merhametli bireyler yetiştirmeye uğraş veren bir anne. Aklına koyduğunu yapan, asla vazgeçmeyen. Paylaştığı her şeyi tecrübe etmiş bir beşer. El işlerine meraklı bu yüzdendir ki uykusuz geceleri bol ve verimli olan bir emekçi.

Yorum bırakın