Genel

2016-2017 yılında Sömestr tatilinde ev ödevi verilecek mi ?

Sömestr tatilinde ev ödevi verilecek mi

Sömestr tatilinde ev ödevi verilecek mi ? Uzmanalan ekibi olarak yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmemesine ilişkin yayınlanan genelgenin hatırlatılması adına bu makalemizi hazırladık.

Sömestr tatilinde ev ödevi verilecek mi ?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz;

“Öğrencilerimize hiçbir ödev verilmemesini istedik. Çocuklarımızdan İlla bir şey yapılması istenecekse kendisini zenginleştirecek, kitap okuma, sinemaya gitme,tiyatroya gitme, kendi bulunduğu ilin kültürel mekanlarını gezme gibi tavsiyelerde bulunduk. Sinemaya gittiği, gezdiği gördüğü yerler hakkında da okul açıldıktan sonra da beş dakika her bir öğrencinin hangi kitabı okuduğunu, bu kitap kendini nasıl zenginleştirdiğini arkadaşlarını anlatmasını isterlerse daha doğru olacağı doğrultusunda bir talimatı yazdık.” dedi.

Sömestr tatilinde ev ödevi verilecek mi

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

15 Tatilde ödev yok !

Umarım bu talimat doğrultusunda çocuklarımızda Velilerimizde biraz olsun dinlenebilir ve keyifli bir Sömestr tatili geçirme fırsatı bulabilirler.

Bazı illerimizde kar tatili nedeniyle eğitimde yaşanan bir takım aksaklıklar için yarıyıl tatilinde telafi eğitimi verilip verilmeyeceğine ilişkin bir soruyu yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, şöyle ifade etti:

Sömestr tatilinde telafi ders mi verilecek?

“Hayır, Sömestr tatilinde kesinlikle telafi eğitimi yapılmayacaktır. Tatil tatildir. Araya bir başka okul, telafi gibi hiçbir şey koymuyoruz. Onu önümüzdeki süreçte, yani şubattan sonra başlayacak olan eğitim sürecinde telafi edeceğiz. Öğretmenler, o ders saatleri içerisinde o günlerde kayıpları telafi eğitimi ile gidereceklerdir.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, görülmekte olan bazı ağırlıklı derslerde OECD ülkelerinden veya uluslararası alanda öne gitmiş ülkelerden daha az sayıda ders verildiğini dile getirerek şöyle konuştu:

Ders saatleri azaltılmayacak

“O halde ne yapmamız lazım? Daha az sayıda ders saati yerine konuları azaltmak lazım. Eskiden öğrencilere ne kadar çok bilgi verilirse eğitimin amacını o kadar gerçekleştirdiği düşünülürdü. Bizim amacımız öğrenciye çok bilgi vermek değil, verilen bilginin anlamlı olması ve öğrencinin ya da kişinin hayatında bu bilgilerin ona ışık tutabilmesi, hayatını iyileştirilmesi doğrultusundadır. Kurbağaların sindirim sistemini biz gördük mü görmedik mi hatırlamıyorum ama buna benzer bir çok şeyi öğrendik. Dolayısıyla, öğrencinin hayat sürecine bir katkısı olmayacak olan konuları azaltmak öğrenci için anlamlı olacak, onun hayatını geliştirecek ve kolaylaştıracak konuların derslerde yer almasını sağlayacağız. “

Bakan İsmet Yılmaz, programda ders saatlerinin henüz kesinleştirilmediğini söyledi.

Paylaşımlarımızı Beğenip Desteklemek İçin Facebook  Sayfamıza da Bekleriz

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın

2 Yorumlar