Nasıl Yapılır ?

Sticker izi Nasıl Temizlenir


Etiket Yapışkanı En Kolay Nasıl Çıkartılır

Bir çoğumuz Sticker izi Nasıl Temizlenir  temizleme işlemini pratik olarak nasıl yapabiliriz, önceki iş hayatımında vermiş olduğu tecrübeler neticesinde sizlere ışık tutmaya çalışacağım.
Sticker yani şu baş belası etiketler, kol saatinden tutunda mutfak için alacağınız bir çay bardağının üzerinde oluyor, peki her ürünün üzerinde olmak zorundamı ? Evet olmak zorunda diyoruz, çünkü; firma bu şekilde reklamını yapıcak.

Peki sticker izi nasıl temizlenir, temizleme işlemi yaparken etiket yapışkanı nasıl çıkar nelere dikkat etmemiz gerekli ve ne türden kimyasal maddeler kullanmak zorundayız.

Sticker Temizleme İşleminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar;

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Etiketin bulunduğu yerin yada maddenin mutlaka temiz olmasına özen gösterin

Etiketi çıkarmaya çalışırken yapışkanı etiket dışında alanada yayılacağı için temizlik önemlidir.

Sticker izi Nasıl Temizlenir

Soğuk ortamda çalışmayın,

Soğuk ortamda çalışmanız demek , çalışma süresini ikiye katlamak demek. Örnek olarak bir folyo temizleme işini ele alırsak, elastik bir malzemeye sahip olan ucundan tuttuğunuz an küçük parçalar halinde kopacaktır. Aynı şekilde kağıt türünden malzemelerdede bu sorunu yaşayacaksınız.

Sıcak Ortamda Yada Sıcak Hava Tabancası hiç biri yok ise saç kurutma makinası ile çalışmanızı yapın. Buna saç kurutma makinasını örnek vererek konumuza devam edelim.

Saç kurutma makinasını çalıştırdığınız anda soğuk havanın bitip sıcak hava vermesini bekleyin. Hız ve sıcaklık derecesini en yüksek konuma getirmeyin. Ne düşük olsun ne fazla olsun, ayarınız orta derecede olsun.

Yapışkan maddenin temizleneceği konuma sıcak hava tabancasını tutarken, etiketin olduğu maddeye değmemesine dikkat edin. Ortalama olarak 30 cm uzaklıktan ısıtın.

Sticker ısındıktan sonra falçata yada bıçak yardımı ile bir ucunu kaldırın ve yavaş yavaş çekerek çıkarmayı deneyin.

Çıkarttıkdan sonra yinede yapışkan madde kalır ise, aseton, tiner yada kolonya yı küçük bir pamuk parçasına dökerek, yapışkanın kaldığı bölüme sürün, ortalama olarak 1 dk kadar bekleyin, Yapışkanın kendiliğinden kalkacağını göreceksiniz.

Temizleme işleminin sonunda mutlaka o bölümü deterjanlı su ile silerek durulama işlemini yapın. Sonuçda kimyasal maddeler kullanılacağı için sağlığımız ve sağlığınız bizim için önemlidir.

Bizlere Bu konu hakkında ulaşmak için sitemiz üzerinden yorum atarak, facebook sayfamızdanda anlık olarak iletişime geçebilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın