Mobil

Telefonun Şarjı Çabuk Bitiyor Çözümü

Telefonun Şarjı Çabuk Bitiyor Çözümü
Telefonun Şarjı Çabuk Bitiyor Çözümü

Hemen hemen herkesin elinde artık bir cep telefonu bulunmakta. Teknolojinin nimetlerinden yararlanmak adına, bir çok işimizi kolaylaştıran, uzakları yakın eden, canımız sıkıldığında oyun oynadığımız cep telefonu konusunda aslında herkesin ortak bir sorunu bulunmaktadır. Hiç olmadık zamanda şarjımız bittiği zaman sanki ortada kalmış gibi hissediyoruz. Oysa ki telefonu ilk aldığınız zaman öylemiydi. Kimi telefonlar 2 gün kimi telefonlar 3 gün şarjı gitmekteydi. Peki ne oldu da telefon kullandıkça şarjı dahada az gitmeye başladı. İşte bir çok kişi telefonun şarjı çabuk bitiyor çözümü için değişik yollar aramakta. Bizlerde bir çoğunuzun ortak sorunu olan telefonun şarj süresi sorunu için bilgilerimizi paylaşacağız.

Telefonun Şarjı Çabuk Bitiyor Çözümü

Öncelikle sizlere herkesin anlattığı genel bilgileri vermeyeceğiz. Bu genel bilgiler genellikle wifi yi kapatın, yatarken telefonu kapatın, kullanmadığınız uygulamaları devre dışı bırakın yada telefonun ekran ışığını kısın gibi bilgiler olmayacaktır. Şahsen ben bunların hiç birini uygulamadığım gibi, çok çok fayda sağladığını da düşünmüyorum. Desenizya telefon en çok acil durumlar için gerekli, peki yatarken telefonu kapatacaksam bunun ne anlamı var?

Telefonun şarjı daha uzun süre nasıl gider

Şimdi giriş gelişme bölümlerini bitirdik, gelelim asıl sorunumuzun çözümüne. Değerli arkadaşlar aşağıda yazacağım maddeleri uygularsanız, hatta mutlaka uygulayın, bataryanın daha uzun süre gittiğine şahit olacaksınız. Bu durumda bir teşekkür bekleriz.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Öncelikle kalibrasyon işlemi dediğimiz işlemi yapmalısınız.

Telefon pili kalibrasyon işlemi nasıl yapılır.

Telefon şarjınız, telefonunuz kapanana kadar bitsin. Telefonunuz kapandıktan sonra hiç şarşa takmadan yeniden açmayı deneyin. Telefonunuz ya hiç açılmaz yada açılır 2-3 saniye sonra yine kapanır. Bu işlemi 3-4 kere tekrarlayın. Yani telefonunuz hiç açılmayacak duruma gelene kadar açmayı deneyin. Telefon hiç açılmıyorsa şimdi şarja takalım. Şarj %100 dolasıya kadar hiç açmayın.

Telefonunuzun bataryası %100 dolduktan sanra kalibrasyon işlemi tamamlanmış olacaktır.

Telefonu ne zaman şarja takmalıyım

Lityum piller malesef kullandıkça ömrü azalan piller olduğu için, bunu daha uzun süre kullanmanın tek yolu vardır. Kalibrasyon işlemi yaptıkdan sonra, telefonunuzun şarjını artık tamamen sıfırlanmadan şarja takın. Mesela akşam yatacaksınız pil seviyesi %20 de takmıyayım daha çok var demeyin. Zamanınız olduğu müddetçe %25 den fazla şarjınız olmadığında telefonu şarja takın.

Nu konu çok önemli lütfen es geçmeyin. Telefonunuzu şarja taktıktan sonra %100 dolum olmadan çıkarmayınız. Yarım kalan şarjlar batarya ömrünü azaltacağı gibi, telefonunuzun şarjının da daha kısa gitmesine neden olan en büyük etkendir.

Sizlere yararlı olacak tüm konlular için facebook sayfamızı beğenerek, Mobil konularımızada BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın