Nasıl Yapılır ?

Tül Perde Nasıl Beyazlatılır


Tül Perde Nasıl Beyazlatılır

Tül ve perdeler evimizin en çok gözüken objeleridir gerek renk gerekse de kapladıkları alan açısından göze batmaları normaldir. Tül ve perdeler zamanla eski beyazlığını yitirirler bunun en büyük nedeni sigara dumanı ve kalorifer isidir. Özellikle kornişe yakın olan bölgeler zamanla kapkara olur. Bu da hanımların canını baya sıkar. Bembeyaz tüllere kavuşmak sandığınız kadar zor değil. Bu yazımızdaki uygulamaları yaparsanız ilk günkü gibi beyaz ve parlak tülleriniz olur.

Tül Perde Nasıl Beyazlatılır

Tül Perde Nasıl Beyazlatılır

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Suya Basmak

Tüllerinizi geceden ılık su dolu bir leğene alıp üzerine sabun tozu ve bir çay bardağı karbonat ilave edin ve ertesi gün sıkıp makineye atın.

Ön Yıkamada Bekletmek

Makinenizin ön yıkama gözüne sabun tozu ve karbonat ilae edip çalıştırın. Durulamaya geçmeden makineyi durdurun ve 1 saat kadar bekletip yıkamaya devam edin.

Kaya Tuzunda Bekletme Yöntemi

Bu yöntem ile tüllerinizi bir gece bu suda bekletilmelisiniz. Her tül için 4 kaşık kaya tuzu ilave edin. Daha sonra makinede en düşük derecede yıkanmalısınız.

Amonyak

Tüllerinizi bir gece ılık sabun tozlu karbonatlı suda bekletin. Ertesi gün durulayıp bir çay bardaşı amonyak ilave edip yarım saat kadar bekletin. İyice durulayıp makineye atın ve 30 derecede ön yıkamalı olarak yıkayın.

Tül Perde Nasıl Beyazlatılır

Makinenizde tül perde yıkarken deterjan kullanmayın sabun tozu kullanın ve bir ölçü sabun tozuna bir yemek kaşığı şeker, bir çay bardağı kabonat ilave edin. Yumuşatıcı gözüne de sirke koymayı ihmal etmeyin ki tülleriniz pırıl pırıl olsun.

Özellikle sararan tül perdeler için bir başka yöntem, beyaz yumurtanın kabuklarını bir tülbentin içine koyun ve düğümleyin. Makinenizin içine bu tülbenti koyun. Makinenizde tül perdenizi yumurta kabuklarıyla yıkayın. Tüllerinizin eski beyazlığına kavuştuğunu göreceksiniz.

Tüllerinizi en fazla 600 devirde sıkmalısınız ki çok buruşmasınlar genelde tüller ütü istemezler makineden çıkarır çıkarmaz asarsanız tülleriniz kırışmadan kendi halinde kurur.

Tüller yılda 4 kez yıkanmalıdır ancak ekstra etkenler var ise sigra dumanı gibi yılda 6 kez yıkanabilir. Çok yıkamak tüllerinizin ömrünü kısaltacağını biliyorsunuzdur.

Muhakkak 30 dereceden yukarıda tül yıkamayın ve bekletme ön yıkama aşamalarını uygulayın.

Daha fazlası için Facebook fan sayfamızı takip edin…

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın