Sağlık

Tuz Lambası Nedir -Himalaya Tuzu – Ne İşe Yarar Nasıl Yapılır?


Tuz Lambası Nedir -Himalaya Tuzu – Ne İşe Yarar Nasıl Yapılır ?: Daha sağlıklı yaşamlar için ve daha canlı daha temiz bir hava için deniz kenarı, veya bir dağın etekleri ya da akarsu şelalesinin ve nehir kenarları oldukça biz insanlar için ideal yerlerdir. Ordan seslerinizi duyar gibiyim işte tam oralar benim yerim  der gibisiniz sanki 🙂 İşte tam buralar sizleri daha dinç daha zinde hissetmenize neden olur.

Tuz Lambası Nedir -Himalaya Tuzu - Ne İşe Yarar Nasıl Yapılır ?

Himalaya Tuzu

Günlük uykumuzu iyi almamıza, baş ağrılarından ya da psikolojik rahatsızlıklardan da uzaklaşmanıza, daha zinde daha sağlıklı, hastalıktan uzak durmamıza yaşamamıza sebep olur.  Mesala: kanser hastalarının tedavi sonrasında bağışıklıklarını güçlendirmek için deniz kenarında ve orman içine yapılan bir çok sağlık merkezleri vardır. Biz  İnsanların vücudu için temiz ve canlı oksijenli bir hava çok önemlidir. Konumuzdan uzaklaşmadan önce Himalaya tuzu lambası nasıl yapılır ? sorusuna gelmeden önce tuz lambası neymiş onu açıklayalım sizlere.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Tuz Lambası Nedir -Himalaya Tuzu - Ne İşe Yarar Nasıl Yapılır ?

Himalaya Tuzu

 

 

Tuz Lambası Nedir -Himalaya Tuzu – Ne İşe Yarar Nasıl Yapılır ?

Tuz Lambası Nedir ?: Kaya tuzunun ve himalaya tuzlarının içerisi elle, malzemelerle oyularak içine lamba yerleştirerek gözümüze de hoş hitap edecek, süslü dekoratif tasarımlarla üretilir ve yapılır. Lambanın içindeki ampul yandıkça ısı etkisi ile tuzlar erir ve bulunduğu ortamdaki havaya negatif iyonlarını salarlar. İşte bu iyonlar havada var olan bakterileri  ve tozları, polenleride yok ederler. Bu negatif iyonlar o ortamın canlanmasına, adeta bir deniz kenarında gibi orman havası yaratmasına sebep olurlar.

Tuz Lambası Nedir -Himalaya Tuzu - Ne İşe Yarar Nasıl Yapılır ?

Himalaya Tuzu

Tuz Lambası Ne İşe Yarar ?

Tuz Lambası Nasıl Yapılır ? sorusuna tabiki cevap sadece oyulup lamba şeklinde yapımları değildir. Aynı şekilde çeşitli renklerde mum ve ışıklarla da tasarlayabilirsiniz. Bilirkişi uzmanların açıklamalarına göre tuz lambası, tuzun yok oldukca eridikçe etrafa yaydığı eksi iyonlarda havaya ayrı bir canlılık verirler. İşte bu iyonlar havanın vitaminleridir. Acı çeken hastalara birebir iyi gelir. Negatif iyonlar yanıklara çok iyi gelir daha kolay kurutarak iz kalmamasını sağlarlar. Himalaya tuzu lambası nasıl yapılır; Bilirkişilerin gözdesi olan kaya tuzuna lamba yahut mum yerleştirerek hazırlandığı gibi, özel yapılan tuz odaları da insanların sağlıkları için kullanılır.

Tuz Lambası Nedir -Himalaya Tuzu - Ne İşe Yarar Nasıl Yapılır ?

Tuz Lambası

 

Tuz Lambası Hangi Hastalıklarda Kullanılır ?

  • Baş ağrıları, migren
  • Astımları olan hastalarda
  • Tuz lambalarının yanında ayrıyeten tuz odalarıda daha çok kullanılmak üzere KOAH hastalarının tedavisinde olumlu sonuçlar verir.
  • Sinir hastalıkları olan kişilerde ve anksiyeteli kişilerde,
  • Sinüzit olanlarda, devamlı burun tıkanıklığı yaşayanlarda
  • Alerjik hastalıklarda sıklıkla kullanılır.

Himalaya tuzunun her çeşitini aktarlardan bulabilirsiniz yada internet üzerinden satışını yapan bir çok firmalardan temin edebilirsiniz. Himalaya tuzu adından da bilindiği gibi Pakistan’da bulunan Himalaya Dağlarından elde edilmektedir. Dünyadaki en önemli kristallerden birisidir. Damar sertliği yapmaz tadıda aynı tuz tadındadır tuzla yenilebilenecek herşeyde kullanabilirsiniz. Himalaya tuzu tam içinde 84 adet element minarelleri taşır ve içinde bir çok derde deva mineraller barındırır. Türkiyede Çankırıda çıkarılmaktadır.

Takip İçin Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Nasıl Yapılır Bölümü Katagorimize de Göz Atmak İçin Tıklayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın