Nasıl Yapılır ?

Twitter Canlı Yayın Nasıl Yapılır


Bugün her zaman ki, gibi günlük rutin mail kontrolü yaparken, twitter’dan gelen bir mail dikkatimi çekti. Artık Twitter’da CANLI yayına geçebilirsin yazıyordu. Gerçekten artık twitter üzerinden canlı yayın yapılıyormuydu. Facebook canlı yayın özelliğini paylaşıma açtıktan sonra twitter boş duramazdı değilmi. Android işletim sistemine sahip telefonum ile uygulamayı açarak, twitter canlı yayın nasıl yapılır diye kurcalamaya başladım. Biraz kurcaladıktan sonra işlemi gerçekleştirdim.

Twitter Canlı Yayın Simgesi Çıkmıyor.

Bir çok kişinin bildiği gibi, ,periscope uygulamasında canlı yayın özelliği vardı. Zaten periscope uygulaması da twittere bağlı uygulamardan biri. Ben uygulamayı açtığımda, canlı yayın simgesi bende çıkmadı. Eğer sizlerde twitter canlı yayın özelliğini kullanmak istiyorsanız ve canlı yayın simgesi çıkmıyor ise, uygulamayı güncellemeniz gerekmektedir. Güncelleme ekranı uygulamanıza girdiğiniz zaman çıkmıyor ise, google play üzerinden twitter yazıp arama yapın ve uygulamayı yeniden yükleyin. Maalesef güncel olmayan uygulama sürümlerinde canlı yayın simgesi gözükmüyor.

Twitter Canlı Yayın Nasıl Yapılır

Twitterın güncel sürümünü yüklediyseniz, artık canlı yayın yapmak için hazırsınız demektir. Normal tweet atma adımlarını izlediğinizde, metin girdiğiniz yerin alt kısmında zaten twitter canlı yayın simgesini göreceksiniz.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

 

Canlı yayın simgesine tıkladığınız zaman,  ”Periscope ile twitter takipçilerine canlı yayın yap” uyarısı çıkacaktır. Dileyenler periscope uygulamasını da indirebilirler, fakat istemiyorsanız, Hayır Teşekkürler butonuna basıp twitter üzerinden devam edebilirsiniz.

Twitter Canlı Yayın Nasıl Yapılır

Twitter Canlı Yayın Özellikleri Nelerdir

Periscope kullanıcıları varsa, canlı yayın özelliklerini bilirler. Aynı periscope deki gibi kalp atıp beğeni iconları gönderebilirler. İzleyen kişi sayısına ise ekranın sağ alt köşesinden görebilirsiniz.

Facebooktan sonra twitterında canlı yayın özelliğini getirmesi, bir çok kullanıcı için iyi olduğunu düşünüyorum. Birde periscope ile twitteri kullanan kişiler tek bir uygulama üzerinden, yani her iki uygulamayıda kullanıyorsanız, artık sadece twitter üzerinden periscopedeki arkadaşlarınızada, canlı yayın yapabileceksiniz.

Bu arada bu özelliği kullanıp, internet kota problemleri olanlar için, bedava internet konulu makalelerimize bir gözatabilirler.

Makalemizi okuyup, uygulamada sorun yaşayan arkadaşlar olursa, yorum atıp soru sormaktan çekinmesinler. Uzmanalan ailesi olarak elimizden gelen yardımı yapacağımıza emin olabilirsiniz.

Yayınlanan konulardan anında haberdar olmak için fan sayfamızı beğenmeyide ihmal etmeyelim lütfen.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın