Teknoloji

USB belleği ram olarak kullanma


Hepinize merhaba bugün USB belleği ram olarak kullanma konusunda bilgi vermek istiyoruz. Bilgisayarımızın hızını etkileyen en önemli eleman ram’dir. Bigisayarın dahili olarak bulunan ram’i bazı çalışmalarda bizi zora sokar bilgisayarın kasmasına explorer ın bile açılmasına izin vermeyebilir. Tabi tek başına ram bundan sorumlu olmasa da etkisi büyüktür.

Öncelikle bilgisayarınızda kalıcı verim sağlamak için bir yol değildir bu aslında anlık olarak yani geçici olarak kurtarıcınız olabilir. Bilgisayarınızın hızını düşüren etmenler disk doluluğu, geçici dosyaların kapladığı alan, masa üstü yoğunluğu hatta çöp kutunuzun doluluğu bile olabilir. Öyle anlar gelir ki bilgisayar başında tüm bunları elden geçirecek vaktiniz yoktur bu anda çözüm ilave bir ram olabilir.

 

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

USB belleği ram olarak kullanma

Farz edelim ki müşteriniz geldi bilgisayardan bir proje yada bir sunum yapacaksınız ve bilgisayarınız taş kesildi hemen yapacağınız şey elinizin altında bulunan rami kullanmak. Nasıl mı?

Usb belleğinizin ReadyBoost özelliği bulunmalıdır. Bunun olup olmadığını bu işlem basamaklarını gerçekleştirirken göreceğiz.

  1. Usb belleğimizi bilgisayarımıza takıyoruz.
  2. Bilgisayarımız Usb Belleği okudu ve Bilgisayarıma giriyoruz >  flash belleğe sağ tıklayıp > Özellikler’e basıyoruz.
  3. Daha sonra açılan pencerede, üstteki menülerden ReadyBoost’a geliyoruz.
USB belleği ram olarak kullanma

USB belleği ram olarak kullanma

Bu kısımda görselde de gördüğünüz gibi Bu cihazı ReadyBoost’a ada seçeneğini seçiyoruz.
Alt kısımda usb belleğimizin ne kadar alanını Ram olarak kullanmak istiyorsak, alan ayarlaması yapıyoruz.Mümkünse tamamını seçmeliyiz.

Bu örnekte 4 GB belleğin tamamının kullanıldığını görüyoruz. Ne kadar dahili ram’iniz var ise seçtiğiniz usb kapasitesi kadar ram eklemiş olacaksınız. Bu uygulama gerçekten işe yarayan ve hayat kurtaran bir uygulamadır.

Bilgisayarınızda kalıcı verim sağlamak için kalıcı ram eklemek ve bilgisayarınızın donanımsal sorunları  var ise onları çözmek gerekli ise yeniden sistem yüklemek ve de en önemlisi bilgisayarınızdaki dosyaları harici hard diskte ve cd lerde depolamak en iyisi olacaktır.

Bizim size verdiğimiz bu uygulama ile anlık hayati çözüm sağlayabilirsiniz elbetteki.

haydi bakalım siz de deneyin ve yorumlarınızı bize yazın makalemizi faydalı bulduysanız facebook profilinizde paylaşın ki arkadaşlarınızda faydalansın…

 

Facebook fan sayfamızı takip edin yeniliklerden haberiniz olsun…

Yazar Hakkında

Zuhal

Evli ve 2 çocuk annesi 11 yıllık bir grafiker. Güzel sanatlar fakültesi Grafik tasarım bölümü mezunu. Güncel konulara meraklı, araştıran ve paylaşmayı seven biri. Annelik sanatında nacizhane de olsa bilgi birikim sahibi olduğunu düşünen ve insanlığa faydalı, sevgi dolu ve merhametli bireyler yetiştirmeye uğraş veren bir anne. Aklına koyduğunu yapan, asla vazgeçmeyen. Paylaştığı her şeyi tecrübe etmiş bir beşer. El işlerine meraklı bu yüzdendir ki uykusuz geceleri bol ve verimli olan bir emekçi.

Yorum bırakın