Teknoloji

Video ve Aksiyon Kamerası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Aksiyon kamerası alırken dikkat etmeniz gerekenler

Uzmanalan ekibi olarak aksiyon kamerası alırken dikkat etmeniz gerekenler ile karşınızdayız. Aksiyon kamerası alırken dikkat etmeniz gerekenler neler ? Aksiyon kamerası seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli ? Çekim hızı en az kaç olmalı? Cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz

Aksiyon kamerası alırken dikkat etmeniz gerekenler

Aksiyon kamerası alırken dikkat etmeniz gerekenlerle karşınızdayız. Son yıllarda aksiyon kameraları hayli popüler hale gelmeyi başardılar. Hatta oturup araştırdığınızda, VLOG çekenler, bisikletle bol bol gezintiye çıkanlar ve elbette aksiyon tutkunları bu kameraları daha çok tercih ediyorlar.
Düşük ışıkta bile düzgün çekim yapmaları ve pratik kullanımları aksiyon kameralarını ön planda tutmayı başarıyor. Peki, Aksiyon kamerası alırken özellikle nelere dikkat etmelisiniz? Marka tercihinizi ve özellikleri hangi noktada tutmalısınız? Sizin için aksiyon kamerası alırken dikkat edilmesi gerekenleri bir bir anlatacağız.

Aksiyon kamerası satın alırken, bilmeniz gereken bazı temel kurallar var. Öncelikle bütçenize göre özellikleri iyi ayarlamanız gerekiyor. Yoksa, sırf ucuza kamera alacağım diye fonksiyonları düşük, özellikleri zayıf ve tatmin edici görüntü sunamayan bir model ile eliniz boş kalabilirsiniz. Bu yüzden seçim yapmak çok önemli..

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Aksiyon kamerası alırken dikkat etmeniz gerekenler

Evvela Aksiyon kamerası satın alırken ne için aldığınızı iyi bilmelisiniz.

Aksiyon kameraları kullanım alanları söz konusu olduğunda her geçen gün potansiyellerini arttırmaktalar. Xtreme sporlarla ilgilenenler için zaten demirbaş olan aksiyon kameraları, 7’den 70’e birçok içerik üretmek isteyen insana ilaç olabiliyorlar.

Vlogger’lar, Xtreme sporlarla ilgilenen kişiler, hayatlarını farklı bir şekilde yaşamak isteyenler aksiyon kameralarını kullanıyorlar.

Örnek olarak, Xtreme sporlarda kullanılan bir kameranın olabildiğince darbelere dayanıklı olması şart. Bunun dışında görüntü sabitleme ve yüksek FPS değerlerine ihtiyacınız var. Diğer yandan, sadece Vlog için kamera kullanacaksanız daha uygun modelleri tercih edebilirsiniz. Alve üzerinden tüm aksiyon kameralarını görüntüleyebilir ve amacına uygun modeli kolayca tercih edebilirsiniz. Hatta ufak bir öneri isterseniz GoPro Hero 5 Black modelini inceleyebilirsiniz.

GoPro Hero 5 Black özellikleri

2 inç büyüklügünde dokun matik ekran ile gelen GoPro Hero 5 Black, RAW formatında fotoğraflar çekebilecek olan 12 Megapiksel çözünürlükte bir kameraya sahip.

Aksiyon kamerası alırken dikkat etmeniz gerekenlerGoPro Hero 5 video tarafında ise 1080p çözünürlüğünde maksimum 120 FPS‘e ulaşan, 4K 30 FPS video kaydı da bizlere bir arada sunmakta.

GoPro Hero 5‘in en büyük avantajlarından bir diğeri ise suya karşı dayanıklı olması. Artık suya karşı dayanıklı kılıflarla GoPro kullanmayacaksınız.

10 metreye kadar suya karşı dayanıklı olan GoPro Hero 5, dahili GPS ve sesle kontrol özellikleriyle de donatıldı. Şimdilik 7 dille desteklenen sesli kontrol sistemi, önümüzdeki dönemlerde daha fazla dil desteğiyle de güncellenecek. GoPro Hero 5 2 Ekim’de satışa sunuldu ve yaklaşık fiyatı 399 Dolar

Bu yazımızı beğendiyseniz daha fazlası için teknoloji kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın