Genel

WebTekno Facebook Sayfası Kapatıldı

webtekno

Webtekno’yu bilmeyenler yoktur sanırım. Türkiye’nin en iyi teknoloji sitelerinden biri olan ve Teknostore markası ile alışveriş sitesi dahil kafa topu gibi bir çok oyuna imzasını atan Webtekno dün akşam saatlerinde yaşadığı talihsiz olayın nedenini araştırıyor.

Türkiye’de facebook mavi tik onaylı nadir sitelerden olan ve 772 bin takipçisi bulunan facebook sayfasının kapanmasının şokonu yaşarken Sosyal Medya sorumlusu Onur Asrak’tan dün gece ilk açıklama geldi. Asrak’ın verdiği bilgiye göre Facebook’un hesaplarını sahte takipçi veya bottan dolayı kapatmadığını telif hakkı nedeni ile kapandığını belirtti. Bu konu hakkında Facebook ile iletişime geçtiklerini ve sürecin devam ettiğini belirttiler. Mavi tikli sayfalarının kapanması çok zor iken bu tip bir durumda gözler direk Ünlü Teknoloji firmasına çevriliyor. İzmobilişim ile olan hukuksal savaşlarında Teknostore markası konusunda ne yazık ki başarıya ulaşamadılar, Ünlü teknoloji sitesinin yaptığı başvurunun olumsuz sonuçlanması sonrasında Webteknonun bu konu hakkında yazdığı içeriklerden dolayı kapatıldığı iddia ediliyor. Ancak bu konu hakkında detaylı bilgiler ve sonuçları belli olmamakla birlikte ilerleyen zamanlarda açılır mı merak konusu.

Facebook sayfanın kapatılmasından sonra Webtekno ismini kaybetmemek adına isimi tekrardan aldıklarını ilerleyen zamanlarda nasıl bir yol izleyecekleri merakla beklenmektedir. Bu üzücü durumdan dolayı Webtekno’ya geçmiş olsun diyoruz. Türkiye’de teknoloji konusunda içerik üretmenin zorlaştığı şu günlerde hakkı ile bu işi yapan bir firmanın böyle bir problem yaşaması oldukça üzücü ancak sorunu en kısa sürede çözeceklerini umuyorum.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Ayrıca şirket yöneticilerinin yaptığı açıklamada facebook.com/webtekno isminin elinde olduğunu bunun dışındaki sayfaların Bu arada bu siteye ilişkin fake sayfaları olduğunu bunların kapatılması ile ilgili facebook ile iletişime girecekleri Onur Asrak tarafından bildirildi. Gelişecek süreç hakkında sizlere daha detaylı bilgiler vereceğiz.

Webtekno’nun uyarı almadan kapatılması konusunda tepkiler hızlı bir şekilde büyürken ilerleyen süreçte nasıl bir yol izleyecekleri merakla bekliyoruz.

İzmo bilişim 2012 yılında kurulan İzmir lokasyonlu bir firma Mobil içerik ağırlıklı içerik üreten bir firmadır. Webtekno’nun sahibidir ve Türkiye’nin en iyi teknoloji sitelerinden birinin sahibidir. Bu ek bilgiyide verdikten sonra uzmanalan ekibi olarak yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. İlerleyen zamanlarda detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Webteknobilisim isimli siteye itimat etmeyiniz webtekno ile ilgilisi yoktur.

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın

1 Yorum