Mobil

Whatsapp gönderilen mesaj nasıl silinir

whatsapp gönderilen mesaj nasıl silinir

Teknolojinin ilerlemesi ve kullanım kolaylığından dolayı artık günümüzde cep telefonlarının vazgeçilmez mesaj uygulamasını kullanmayan yoktur. Özellikle görüntülü konuşma özelliği eklendikten sonra kullanıcıların yoğun ilgisini çeken whatsappda bazen işler ters gidebiliyor. Yazdığımız ve gönderdiğimiz mesajı silmek yada düzenlemek istiyoruz. Yada gönderilen mesajı pişman olduk silmek istiyoruz. Sizlere yardımcı olmak adına whatsapp gönderilen mesaj nasıl silinir nelere dikkat etmemiz gerekli yada whatsappta gönderilen mesajı geri alabilirmiyiz sorularınıza cevap olması adına bu konumuzu sizler ile paylaşıyoruz.

whatsapp gönderilen mesaj nasıl silinir

Whatsapp uygulamasında gönderilen mesajları silmeniz mümkün. Fakat biraz zor, aslında zordan ziyade tamamen şans ve internet hızınıza kalmış bir durum. Yalnız dikkatinizi çekmek istiyorum, whatsappta gönderilen mesajı iptal etme uygulaması bulunmamaktadır. Anlattıklarımız sadece bir yöntemdir. Bu yöntemde mesajın içeriği önemli değildir. Yazılı bir metinde olabilir videoda olabilir herhangi bir resimde olabilir.

whatsapp giden mesajı nasıl iptal ederim

Arkadaşlar öncelikle gönderdiğiniz mesaj aşağıda resimli olarak gösterdiğim üzere, karşıdaki kişinin telefonuna düşmemiş olması gerekli. Buda internet hızınıza bağlı olarak değişebilmektedir. Eğer internet hızınız yavaş ise büyük ihtimal hemen düşmeyecektir. Gönderdiğiniz mesajının sağ alt kısmında saat ikonu var ise bu durumda mesaj gitmemiştir. Bunu hemen metin, resim yada videonun üzerine 1-2 saniye basılı tutarak mesajı sil bölümünden silebilirsiniz. Ama daha garanti olması açısından hemen internet bağlantınızı keserek telefonu uçak moduna alıp mesajı silme işlemini yaparsanız daha garanti olur.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

whatsapp mesaj silme

Whatsappta gönderdiğim mesajın okunduğunu nasıl anlarım

Şimdi bazılarınız soracaktır, whatsapda gönderdiğim mesajının karşıdaki kişiye gittiğini nasıl anlarım yada gönderdiğim mesajı okuduğunu nasıl anlarım.

Bu iki şekilde oluyor;

  • Göndermiş olduğunuz mesajın yanında tek tik işareti var ise ve bu işaret gri renkte ise mesajınız sizden gitmiştir. Fakat bu mesajı karşıdaki kişi almamış  yani karşıdaki kişinin telefonuna henüz mesaj düşmemiş olacaktır. Bunun sebebi ise yan karşıdaki kişinin interneti yoktur yada interneti yavaştır.
  • Göndermiş olduğunuz mesajın yanında 2 adet tik işareti var ise ve bu işaret gri renkte ise, mesajınız gönderilmiştir ve karşıdaki kişinin telefonuna gitmiştir. Ama mesajınız okunmamıştır. Yani karşınızdaki kişi henüz mesaja bakmamıştır.
  • Son olarak, gönderilen mesajınızın yanında 2 adet tik işareti var ise ve bu işaret mavi renkte ise mesajınız karşı tarafa ulaşmıştır ve okunmuş demektir.

Tüm bu ayarları aslında değiştirme şansınızda bulunmaktadır. Yani birisi size mesaj gönderdiği zaman okunduğunu anlamamak için mavi tık işaretini sizin yapacağınız küçük bir ayar ile gri tonda kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu da şu şekilde yapılmaktadır.

  1. Whatsapp menüsünden ayarlar kısımına giriniz.
  2. Daha sonra hesap bölümüne buradanda gizlilik bölümüne giriyoruz,
  3. Gizlilik bölümünden son görülme ve okundu bilgisini değiştirebilirsiniz.

Bu konumuz haricinde sizlere faydalı olabileceğini düşündüğümüz ve oldukça ilgi gören internetsiz whatsapp kullanma konumuzuda inceleyebilirsiniz.

Takıldığınız yada sormak istediğiniz soruları bizler ile paylaşmaktan çekinmeyin. Yapılamayan ayarlar için telefon marka ve modelinizi belirterek sorularınızı sorabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın