Genel Teknoloji

WhatsApp’ta Gif Paylaşma Özelliği


WhatsApp’ta Gif Paylaşma Özelliği (Hareketli Resim)

Anlık mesajlaşma uygulamalarından whatsapp, getirdiği yeni güncellemeler ile her zaman başta olmayı başarıyor. Neredeyse 7 den 70’e bir çok kişinin kullandığı bu sistem, yeni bir özelliği ile kullanıcılarına merhaba dedi.

Şahsen fazla ilgi odağı olmayacağını düşünsem de , benim gibi düşünmeyen bir çok kişi bu özelliği çok fazla kullanacağa benziyor.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

WhatsApp’ta Gif Paylaşma Özelliği Hangi Cihazlarda Kullanılır

Şuan için sadece ios cihazlarda kullanılabiliyor olsa da çok yakında android işletim sistemine ait cihazlar içinde kullanılabilir hale gelecek.

Facebook messenger gibi bir çok mesajlaşma servisinde bu özelliğin daha önceden aktifleştirildiğini göz önünde bulundurursak, whatsapp’ın bu uygulama için biraz geç kaldığını düşünüyoruz. Fakat her gelen yeni özellik, bir önceki özellikleri unutturuyor.

Whatsapp hareketli resimler yani WhatsApp’ta GIF Paylaşma Özelliği , bir çok servisin kullanmış olduğu giphy servisinden yararlanmaktadır. Dilerseniz sizlerde 6 saniye uzunluğundaki videolarınız ile kendi giflerinizi kullanabilirsiniz.

Teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde, kullanıcılara faydalı olmak adına daha bir çok güncelleme geleceğinden eminim.

WhatsApp Bilgisayarda Kullanılır mı

Whatsapp’ı bilgisayarda kullanabilmeniz için android işletim sistemine sahip bir telefonunuz olmalı ve bilgisayarınızda’ da chrome tarayısı olması gerekmektedir. Bunun dışında  bilgisayarınıza herhangi bir program yüklemenize gerek yok.

WhatsApp'ta GIF Paylaşma Özelliği

Yapmanız gereken işlem;

Bilgisayarınızada http://web.whatsapp.com adresine girdiğinizde karşınıza QR kodunu göreceksiniz.

Telefonunuzda whatsapp uygulamasını açın ve menüye giriş yapın. Menüye giriş yaptığınız zaman WhatsApp Web yazısına tıkladığınız zaman kamera aktifleşecek’tir. Ekranınızda’ki kare bölümünün içine girecek şekilde QR kodunu okuttuğunuz zaman bilgisayarınızda whatsapp aktifleşecek’tir.

Eğer Cihazınızda WhatsApp Web bölümü bulunmuyorsa, whatsapp güncellemelerini yüklemenizi öneririz. Güncel olmayan sürümlerde bu ve yeni çıkacak özellikleri kullanamazsınız.

Yine Menü bölümünden yararlanarak seçeceğiniz kişilere toplu mesaj gönderme imkanınız bulunmaktadır.

Yeni grup kısmına tıklarsanız seçeceğiniz kişiler ile grup konuşması oluşturarak, toplu halde konuşabilirsiniz. Grup ayarlarında ise grup profil resmini değiştirebilir hatta grup konuşmasına isim verebilirsiniz.

Yayınlanacak olan tüm konularımızdan anında haberdar olabilmek için sitemizi takip edebilirsiniz. Bunun dışında facebook fan sayfamızıda beğenmeyi unutmayınız.

 

 

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın