Sağlık

Yeşil Elmanın Sağlığımız Üzerindeki Faydaları Nelerdir


“Günde bir elma doktoru uzak tutar”. Pırıl pırıl parlak yeşil 1 elma yemenin sizleri nasıl sağlıklı tutacağını öğrenmek amacıyla okumaya devam ediniz. Elmanın besin değerlerinin ve sağlığa faydalarını öğrenmek sizin için kesinlikle yararlı olacaktır.

Yeşil Elmayı Tanıyalım

Genelde kırmızı, elma ile bağdaşlaştırılan bir kelimedir. Aynı tatlı sulu sözcükleri gibi. Fakat sulu, ekşi yeşil renkli olan elma türü yeşil elmalardır. Kurabiyeler turta ve tart pastalar gibi çeşitli yiyeceklere mükemmel bir tat kattığı için, pişirme amaçlı kullanılır. Ayrıca elma şırası, şarap ve votka gibi aromalı içkilerin üretimlerinde de kullanılır. Yeşil elmanın düşük olan kalorisi, bu meyveyi bir diyetisyenlerin baş  yardımcısı yapmaya fazlasıyla yetecektir.

Küçük boy, orta boy 1 yeşil elma yaklaşık 50/70 kaloridir. Aynı zamanda lifli içeriği sayesinde iştahınızı kesmeye yarayacaktır. Fakat bu meyve üzerindeki kabuğu ile sade yenmelidir. Pasta yada tart gibi tatlılar gibi yendiğinde, yeşil elma sadece bir malzemedir, gerçek besin değeri hiç yoktur. Yeşil elmada potasyum, fosfor kalsiyum gibi mineraller lif içerirler. A vitamini, küçük miktarda C vitamini içermektedir. Genlede meyvelerde bulunan doğal şeker olan (fruktoz) formunda, karbonhidratlar içerirler.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Yeşil Elmanın Faydaları Nelerdir?

Yeşil Elmanın Faydaları

Sağlığa Faydaları

1- Yüksek Lif İçeriği Nedir : Bünyemizdeki sistemi temizlemeye yardımcı olurlar. Metabolizmayı çoğaltan bir çok lif içerir. Bağırsaklardaki hareketlerini arttırmaya yardımcı olurlar. Özellikle elmayı kabuğu ile birlikte yemenizi tavsiye ediyoruz. Bağırsaklarınız ve vücudunuz ne kadar çok temizlenirse bir o kadar mutlu ve sağlıklı olursunuz.

2- Mineral İçeriği 

Elmanın içerdiği demir, çinko, bakır, manganez, potasyum gibi mineraller insan sağlığı refahı için her zaman gereklidir. Yeşil elmada bulunan demir bir eser elementtir. Kan ve oksijen seviyelerini yükseltmeye yardımcı olurlar ve metabolizma hızının artışını sağlar.

3- Düşük Yağ İçeriği

Yeşil elma fiziğine kilosuna dikkat edenler için birebir vazgeçilmez bir besindir. Diyet yapan kişiler ve düzenli spor yapanlar hergün beslenme çantalarında bir elma bulundurmalıdır. Kan damarlarındaki yağları toplar ve kalbe doğru kan akışının korunmasında yardımcı olarak felç riskini azaltır.

4- Cilt Kanserini Önler

Cilt hücrelerine karşı hasarı önlemede yardımcı olan C vitamini içerir ve cilt kanseri riskini azaltır.

5- Anti-oksidanlardan Zengin

Hücrelerin yeniden yapımı yenilenmesine yardımcı olan anti/oksidanlar içerirler. Aynı zamanda sağlıklı parlak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Antioksidanlar karaciğeri korur düzgün işleyişini sağlarlar.

Yeşil Elmanın Faydaları Nelerdir?

Yeşil Elmanın Faydaları

6- Sağlıklı Güçlü Kemikler

Tiroid bezinin düzgün çalışmasına yardımcı olarak romatizmayı önler.

7- Alzheimerı Önler

Her gün bir elma yeyiniz, Alzheimer gibi yaşlılıkla ilgili nörolojik bozukluklara yakalanma riskini azaltın.

8- Astımı Önler

Düzenli şekilde elma suyu için, aşırı duyarlı alerjik hastalık olan astım riskini azaltır.

9- Enerji Verir

Yeşil elma yenildiğinde kişiye enerji verir. Herhangi bir spor yapan kişi koşuşturmalı bir hayat sürdürmesi gereken kişiler içinde özellikle karbonhidrat içerir.

10- Cildi Güzelleştirir

Yeşil elma tüketiminde mükemmel bir güzellik arttırıcı meyvedir. Cilt bakımı saç bakımı konusunda çok faydası vardır. Yeşil elma yaşlanmayı önleyen anti – aging özellikleri vardır. İçinde bulunan antioksidanlar, lifler cildinizi esnek ve uzun süre genç tutar. Yoğun vitamin içeriği sayesinde, cildin sağlıklı kalmasını kolaylaştırır cildi besler. Yeşil elma oldukça etkili bir akne önleyicidir. Düzenli yeşil elma tüketimiyle sivilce patlamalarını kontrol altına alabilir önleyebilirsiniz. Göz altı morluklarının azalmasınada yardımcı olur.

Nasıl Seçilir ve Saklanır?

Yeşil elma oldukça hassas bir meyve olduğundan, seçimi ve saklanması konusunda çok dikkatli olmalısınız. Elma satın alırken sert, sağlam, parlak, hasar görmemiş, buruşuk olmayan elmaları seçmeye özen gösteriniz. Paketlenmiş elmalar yerine tek tek seçebileceğiniz elmaları tercih ediniz. Satın almadan önce onları koklayabilirsiniz. Asla misk kokulu elmaları satın almayınız. Yeşil elma depolamak için en iyi yer buzdolaplarıdır. Plastik torba içinde dolabın en soğuk yerinde saklayınız. Bu şekilde elmalar neredeyse iki üç hafta boyunca taze kalacaktır. Normal oda sıcaklığında, kısa bir süre içinde olsa, yeşil elma saklamak için kısa müddetliğine uygun olabilir. Buzdolabına koyduklarınıza göre, daha hızlı olacaktır onları kontrol etmeyi unutmayın.

Bizleri Takip İçin Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Sağlık Bölümü Katagorimizede Göz Atmak İçin Tıklayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın